Trenéru Oldřichu Machalovi udělal radost zejména první poločas, který na umělé trávě v Holici jeho svěřenci vyhráli 4:1.

„Dlouho jsme takhle dobře nehráli. Byl to soupeř ze třetí ligy, ale i ten má kvalitu. Jsou tam hráči, kteří hráli první nebo druhou ligu. Ať je to Vašíček, který byl v Olomouci nebo ve Znojmě, nebo třeba Literák,“ vykládal Machala.

„Je to pořád příprava, takže to nepřeceňuji. Na druhou stranu nezastírám, že jsem byl velmi potěšený. Měli jsme za sebou soustředění ve Vésce, vím sám z vlastní zkušenosti, jak takový zápas na konci soustředění vypadá,“ doplnil zkušený prostějovský trenér.

Jeho tým vedl od 6. minuty, kdy se prosadila zimní posila Milan Lutonský. Pak sice po kuriózní penaltě Frýdek-Místek vyrovnal, vzápětí ale Šteigl po přihrávce Kroupy vrátil Prostějovu náskok, který pak ještě velezkušený matador Kroupa a také Koudelka do půle navýšili.

„Šancí jsme si vytvářeli opravdu hodně. A gólů jsme mohli dát snad sedm,“ řekl Machala.

„Hráčům jsem zdůrazňoval, že se musíme ve více hráčích zapojovat do útočné fáze. Jak Matěj Biolek z beka na jedné straně, tak Zapletal na druhé to plnili. Doplňovali Lutonského a Koudelku v záloze. Celkově mi ten výkon udělal radost,“ zopakoval Machala.

HLEDÁ SE PARŤÁK PRO KROUPU

Prostějovu vyšla sázka na dva hroty – Kroupu se Šteiglem.

„Karel uhrál většinu míčů. Šteigl měl zase hodně náběhů a chodil si za obranu. Tím jsme soupeři dělali problémy a vytvářeli si spoustu příležitostí,“ řekl Machala.

Koncovka přitom hlavně ve druhé polovině podzimu Prostějovské hodně trápila a v jistém směru si trápení přenesli i do přípravy. Už nějakou dobu hledají útočníka, který by buď doplnil, nebo výhledově nahradil nepostradatelného veterána Kroupu. Jenže se nedaří.
Momentálně v Prostějově zvažují, že by ještě kádr doplnili o zahraničního útočníka. Rozhodnout by se mělo v tomto týdnu.

„Karel je pro nás pořád důležitý. Nemusí ani hrát od začátku, ale i v 60. minutě, když přijde na hřiště, tak umí udělat spoustu práce a být pro soupeře nebezpečný. Klobouk dolů před ním, jak v 38 letech vypadá, jak trénuje a bojuje. Je to obrovský profesionál,“ vychválil trenér zkušeného útočníka.

„Potřebovali bychom ale někoho, kdo by ho doplnil a pomohl mu. Svoje roky už zkrátka má. V přípravě odehrál skoro všechno a už toho taky měl plné zuby,“ dodal Machala.

INKASOVANÉ GÓLY? PŘEHLÍDKA KURIOZIT

Kouče tak na sobotním zápase mohly trápit snad jen neuvěřitelné góly, které jeho tým dostal.

Před prvním se brankář Mucha snažil zabránit rohovému kopu po tečované střele a šel daleko mimo svou branku. Míč se mu ale odrazil od kolen zpět do hry a celá situace nakonec skončila penaltou pro Frýdek, kterou proměnil Förster.

Ještě bizarnější pak byla druhá branka na 2:4. Pernackij posílal dlouhou malou domů brankáři Brédovi, kterého ovšem natolik zaskočil, až z toho byl jen málo vídaný vlastenec.

„To by se opravdu stávat nemělo,“ kroutil hlavou Machala.

V 73. minutě pak Frýdek stáhl náskok Prostějova na jediný gól. Proti trestnému kopu Quoriho se ještě vyznamenal brankář Bréda, na dorážku Mrkvičky však už neměl.

I tak dotáhli nakonec Hanáci zápas do vítězného konce a završili vydařené soustředění ve Vésce u Olomouce.

„Mám z toho radost. Už proti Dubnici jsme hráli dobře a dnes náš výkon ještě gradoval. Věřím, že takhle budeme pokračovat, i když pořád máme na paměti, že jde o přípravu a důležité zápasy budou až ty jarní mistrovské,“ dodal Machala.

1. SK Prostějov – MFK Frýdek-Místek 4:3 (4:1)

Branky: 6. Lutonský, 13. Šteigl, 23. Kroupa, 37. Koudelka – 11. Förster z pen., 55. Pernackij vl., 73. Mrkvička.
Prostějov, 1. pol.: Mucha – Zapletal, Schuster, Pernackij, Biolek – Lutonský, Sus, Fládr, Koudelka – Šteigl, Kroupa.
2. pol.: Bréda – Slaninka, Janíček, Pernackij, Machynek – Lutonský (74.-79. Zapletal), Polák, Fládr, Koudelka – Píchal, Baďura.Trenér: Oldřich Machala