„Věřím, že se to minulé působení nebude opakovat a budeme důstojným soupeřem. Chceme pokračovat tak, jak jsme skončili ve třetí lize,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci šéf klubu František Jura, který při poslední účasti Prostějova ve druhé lize vedl mužstvo jako trenér.

Jurovi se povedlo v létě přivést šest nových hráčů. Největším jménem je obránce Tomáš Janíček, který v minulosti hrál první ligu v Mladé Boleslavi a ve Zlíně.

„Spokojenost s posílením kádru je. Všichni si možná umíme představit, že bychom přivedli ještě zvučnější jména, ale musíme se na to dívat i z ekonomického hlediska,“ podotkl Jura.

Počet posil ale zřejmě ještě nebude konečný. I generálka proti Uničovu neznačila, že mužstvo by potřebovalo posílit v záloze.

„Nepovedlo se nám přivést jednoho středového hráče, ale ještě na tom budeme pracovat. Měli jsme dva hráče těsně před podpisem, šlo o zajímavá jména. Bohužel to vždy něco zhatilo. Jednou rodinné důvody, podruhé jiná nabídka,“ prozradil předseda klubu.

Karla Kroupu si vážíme

I ve druhé lize se Prostějov bude moci spolehnout na kapitána Karla Kroupu, který střelecky táhl tým ve třetí lize. Kromě práce na hřišti se ale Kroupa začne zaučovat i v kanceláři prostějovského klubu.

„Karla si vážíme. Už v zimě jsme mu nabídli možnost zapojit se do práce ve vedení. Myslím, že má pořád týmu co dát,“ nepochybuje Jura.

Podobná jednání absolvoval i s dalším zkušeným hráčem Alešem Schusterem, který měl stejně jako Kroupa nabídku ze zahraniční. I on se ale rozhodl minimálně pro podzim zůstat na Hané.

„S hráči, kteří jsou tu několik let, máme nadstandardní vztahy. Nic nehrotíme. Jsme domluvení teď na podzim a v zimě si nad tím znovu sedneme. Když budou zdraví, tak budou platnými hráči,“ věří prostějovský předseda.

První utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE odehraje Prostějov v sobotu doma proti Vlašimi.

1. SK Prostějov – změny v kádru Příchody: Martin Slaninka (Frýdek-Místek), Jakub Verčimák (MFK Slovan Giraltovce), Branislav Bréda (Lokomotiva Košice), Marián Kovařík (FK Pohronie), Tomáš Janíček (Fastav Zlín), Matěj Biolek (Frýdek-Místek)
Odchody: Martin Hirsch (SK HS Kroměříž), Dominik Neoral (Hulín-hostování), Michal Sečkář (Inter Bratislava – hostování), Michal Zapletal (Líšeň – hostování)