Nepovedl se start na Žižkově ani následující dva souboje s aspiranty na postup – doma s Českými Budějovicemi a v Hradci Králové.

Ani čtvrtý jarní soupeř Hanáků ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nebude z kategorie snadných. Brněnská Zbrojovka patřila k favoritům na začátku soutěže. V současnosti je sice sedmá, ale snů o baráži se ještě nevzdává.

„Pokud chtějí ještě na baráž myslet, potřebují nás porazit. Kdyby ztratili, mohou na to asi zapomenout. Snad by to pro nás mohla být určitá výhoda, že také budou pod tlakem,“ uvažuje trenér Oldřich Machala.

Jeho pozice se v reprezentační přestávce dostala na přetřes. Pohovory s vedením absolvovali hráči i členové realizačního týmu.

Nakonec kouč u kormidla zůstal, je ale jasné, že vedení klubu nebude čekat na body donekonečna.

„Je jasné, že musíme pro úspěch udělat daleko víc. Ale neřekl bych, že jsme třeba v Hradci Králové propadli, byť se výsledek zdál jednoznačný,“ připomněl Machala porážku 0:3 z posledního kola.

V Brně požaduje po svém mužstvu lepší výsledek.

„Možná ani nemusíme hrát hezky, ale musíme už zkrátka bodovat. Mužstva za námi se dotahují, tlak zezadu cítíme,“ připouští Machala. Šanci každopádně vidí.

„Nemyslím si, že bychom tam museli prohrát. I oni prohráli zápas v Budějovicích, když vedli 2:0. Oběma jde o hodně, může to být zajímavý zápas,“ dodal.

Obejít se v něm však bude muset bez tří hráčů. Pančochář si odpykává trest za vyloučení v Hradci, Poláka se Susem vyřadily ze hry žluté karty.

Hraje se v neděli od 18 hodin.