„Zápas jednoznačně splnil to, co jsme chtěli. Bylo to rychlé, agresivní. Prohrávali jsme 1:0, pak jste to otočili. Měli jsme i celkem dost šancí, abychom zápas rozhodli dřív. Soupeř byl kvalitní, nikdo se nezranil, takže jsem spokojený,“ říkal trenér Oldřich Machala.
„V Tipsport lize chceme vyzkoušet hráče, kteří k nám přijdou na testy. Máme tam kvalitní soupeře, takže uvidíme, jak na tom ti hráči budou. Výsledky zase tak důležité nejsou,“ dodal.

Proti Prešovu Prostějov vyzkoušel ofenzivního hráče Rostislava Baďuru z olomoucké Sigmy. „Utkání zvládl, vypadal velmi dobře a ještě s námi určitě bude nějakou dobu pokračovat. Další hráči, možná i ze zahraničí, by měli dorazit příští týden. Bavit se o jménech je ale teď bezpředmětné. Po zápasech v Tipsport lize uvidíme, jak na tom jsou, vyhodnotíme si to a podle toho se zařídíme,“ prozradil Machala, jehož soubor už v úterý čeká další zápas s Baníkem Ostrava.

Není tajemstvím, že Prostějov hledá posily především do útočné fáze. „Tam nás tlačila bota ve druhé polovině podzimu,“ ví dobře zkušený kouč. „Potřebujeme minimálně ještě jednoho útočníka a také křídla. Problémy s koncovkou nás stály docela dost bodů. Místo třeba 23 jsme udělali 18 a ten pohled by pak byl docela jiný,“ řekl Machala. „Právě na tomto musíme přes zimu zapracovat, aby kvalita na jaře byla vyšší,“ dodal.

Dobrou zprávou je pro Prostějov setrvání ofenzivní opory Jana Koudelky. Ten na konci roku podepsal s klubem chybějící profe-sionální smlouvu, kterou neměl kvůli možnosti reprezentovat v malém fotbalu, jenž je amatérským sportem. Druhou ligu však může hrát fotbalista bez profismlouvy pouze omezenou dobu. „Už je tam všechno v pořádku. Na začátku jsme byli domluvení, že bude mít možnost se angažovat v malém fotbalu. Teď už by se měl soustředit pouze na velký fotbal. Věřím, že by mu to mohlo pomoct ještě více rozvinout kvality, které má,“ uzavřel Machala.

1. SK Prostějov - Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Branky: 37. Sus, 52. Píchal z pen. – 21. Špilár.

Prostějov I. pol.: Mucha – Slaninka, Janíček, Pernackij, Biolek – Zapletal, Koudelka, Sus, Žikol, Baďura – Kovařík.
II. pol.: Neoral – Pernackij (73. Zapletal), Schuster, Sus, Machynek – Šteigl, Fládr, Pančochář, Píchal – Hapal, Kovařík (64. Baďura). Trenér: Oldřich Machala

Prešov: Vinclér – Dziak, Ondrej, Mitrovič, Maguľák (75. Gladiš) – Kraľovič (65. Hricov), Maník, Strachan, Olejník – Švec (83. Dian), Špilár (65. Dzuričko). Trenér: Anton Mišovec.

Program zimní přípravy Prostějova:
8. 1., 13.00: Baník Ostrava (Orlová)
12. 1., 10.30: Poprad (Orlová)
16. 1., 13.00: Opava (Kylešovice)
25. 1., 11.00: Dubnica (v)
5. 2., 10.30: Frýdek-Místek (v)
9. 2., 13.30: Uničov (Holice)
15. 2., 16.00: Líšeň (v)
23. 2., 10.15: Uh. Brod (d)