Během zimní pauzy se prostějovský kádr proměnil. Jak je známo, do Mladé Boleslavi zamířil Vasil Kušej, opačným směrem pak Eskáčko posílil Martin Rolinek, který byl první posilou týmu Pavla Šustra.

Prostějov rovněž rozšířil obsazení brankářského postu ke Krynskému s Bártou se připojil Luděk Vejmola, který v klubu již podepsal smlouvu.

Mezi dalšími testovanými hráči, o kterých Deník již informoval, jsou Adam Vlasák (Houstoň), David Moučka (Vyškov), Michal Dopater (Ružomberok) a Šimon Gábriš (Považská Bystrica).

Odchod Zapletala

Program přípravných zápasů

17. ledna (13.00) Prostějov  - Banská Bystrica
21. ledna (10.00) Prostějov - Líšeň
28. ledna (11.00) Karviná - Prostějov (Karviná)
3. února (17.00) Prostějov - Kroměříž
11. února (10.00) Sigma "B" - Prostějov (Olomouc - Řepčín)
18. února (10.00) Prostějov - Uničov
25. února Prostějov- Třinec (čas a místo bude upřesněno)
*Není-li uvedeno jinak, odehrají se zápasy na umělé trávě v Prostějově na Olympijské ulici

Naopak v týmu nebudou na jaře působit Dano, Skopec, Kapur ani Dziuba, které prostějovský celek testoval ještě v prosinci.

Po letech se bude muset Prostějov obejít také bez svého odchovance Michala Zapletala, který míří na půlroční hostování do Dukly Praha.

„Je v kádru už dlouho, vyzkouší si druhou ligu v novém týmu a může to být pro něj impuls. Dukla se určitě v nejbližší době pokusí o návrat do nejvyšší soutěže,“ komentoval přesun Zapletala sportovní ředitel klubu Ladislav Dudík.

Hostování pak skončilo v Prostějově čtyřem hráčům, kteří v jeho dresu pokračovat nebudou. Jmenovitě jde o Šimona Šumberu, Otu Kohoutka, Torfiqa Ali-Abubakara a Artěma Ščedrého.

O své místo v druholigovém kádru se porvou navrátilci z krajského přeboru. V Lipové na podzim působili Karel Spáčil a Jakub Vyhlídal. Oba se v pondělí připravovali po boku mimo jiné zkušených borců Eskáčka Jana Koudelky, Jana Schaffartzika či Roberta Bartolomeua.

Naopak pouze v posilovně odstartovali zimní dril Dušan Pinc, David Píchal a Jakub Elbel.

První přípravné utkání má Prostějov na programu v úterý 17. ledna, kdy přivítá Banskou Bystrici. Celkem má naplánováno sedm duelů. Generálku sehraje 25. února s Třincem.

Kádr na startu přípravy: Vejmola, Krynskyj, Bárta - Blahuta, Moučka, Kulig, Omale, Stříž, Bolf, Bialek, Schaffartzik, Gáč, Bartolomeu, Mach, Spáčil, Koudelka, Rolinek, Vyhlídal, Dopater, Gábriš, Vlasák, Vlachovský, Elbel, Pinc, Píchal.