„Hlavním cílem bylo zlepšit defenzivu. Zdůraznili jsme si její význam z týmového hlediska, aby se nám nestávalo, že dostaneme čtyři góly za poločas. To je nemyslitelné. Neříkám, že to bylo bezchybné, ale na hráčích jsem viděl snahu a zaujetí,“ říkal prostějovský kouč Pavel Šustr.

Dlouho bylo utkání na odklizené umělce od sněhu bezbrankové. Dvě trefy přišly až v závěrečné desetiminutovce. O obě se postaral střídající Martin Vlachovský. Prostějov poslal do vedení v 82. minutě a druhý gól přidal v poslední minutě.

„Ale nebyl jsem s jeho výkonem úplně spokojený. Nenaskočil do toho dobře a dlouho mu trvalo, než se chytil. Gól mu určitě pomohl, byl ve správném náběhu do správného místa,“ hodnotil Šustr.

Rovněž se mu oproti duelu se slovenským soupeřem více pozdával výkon testovaných hráčů Davida Moučky a Adama Vlasáka.

SK Sigma Olomouc B - SK Uničov, Jan Fiala
Fotbalový Uničov trápí zdraví, s béčkem Sigmy padl po hattricku Fialy

„Mají potenciál a zápas v jejich pojetí vypadal lépe. Ale napadl sníh, terén byl náročný a kluzký. Moučka je technickým hráčem, Vlasák zase rychlostním a potřebuje prostor. Ani jednomu tedy umělka příliš nesvědčí,“ popisoval kouč.

Přesto by rád měl oba borce stále v týmu. „Budeme s jejich kluby jednat. Rádi bychom je získali na hostování, přestup nebo prodloužili zkoušku,“ objasnil.

Vítězství 2:0 nad Líšní ale nikterak nepřeceňuje. „Tyhle výhry jsou záludné a můžou vás uspat. Ale my jsme předtím prohráli 0:5, za což jsem rád, protože hráčům nemusím říkat, že je něco špatně, to sami vidí. Ale každá výhra zvedne sebevědomí, takže makáme dál,“ uzavřel Pavel Šustr.

SK Líšeň - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)

Branky: 82. a 90. Vlachovský.

Vejmola – Rolinek, Elbel, Schaffartzik, Bolf, Moučka, Mach, Kulig, Bartolomeu, Koudelka, Vlasák. Střídali: Stříž, Bialek, Spáčil, Omale, Vlachovský. Trenér: Pavel Šustr.