„Celou přípravu jsme se na ten zápas chystali, věděli jsme, jak bude Žižkov hrát, on tak také hrál, ale my jsme se s tím nevyrovnali. Jsem přístupem hráčů velmi zklamaný,“ řekl zdrcený prostějovský kouč.

Osud duelu určil hned jeho úvod, kdy Žižkov už za necelou čtvrthodinu vedl 2:0. Ve druhé minutě otevřel skóre Auer, v jedenácté proměnil pokutový kop Elvis Mashike. Ten ve 24. minutě přidal i svou druhou branku a zvyšoval na 3:1, mezitím totiž zvládl snížit Jan Vošahlík.

„U všech tří gólů jsme udělali hrubé chyby, které si prostě nesmíme dovolit. Sice jsme se po gólech zvedli a možná je škoda, že Honza Vošahlík neproměnil před poločasem šanci na 3:2. Možná by se dalo se zápasem ještě něco dělat,“ zalitoval Machala, který jinak neměl své svěřence za co chválit.

„Chyběli nám Kroupa a Janíček, ale na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. I tak jsme měli na hřišti dost zkušeností, abychom si se soupeřem poradili. Především scházel agresivita a bojovnost. Druhá liga je těžká soutěž a jenom fotbalově se hrát nedá,“ prohlásil Machala, jehož tým do konce zápasu inkasoval ještě jednou, když se v 61. minutě trefil Urbanec.

„Musíme se bleskově probudit a už v domácím zápase proti Budějovicím předvést úplně, ale úplně jiný výkon. Pokud se chceme rychle zachránit a nemít sestupové starosti, tak nám nic jiného nezbude,“ dodal Machala.

Valašsko ožilo hokejem. Zelenožlutí borci se první březnový den pustili do bojů v play-off. Za mohutné podpory věrných fanoušků.
VIDEO: Jestřábi ve strhujícím závěru dotahovali marně. Rozhodl Kucharczyk

FK Viktoria Žižkov – 1. SK Prostějov 4:1 (3:1)

Branky: 11. z pen. a 23. Mashike, 3. Auer, 61. Urbanec – 16. Vošahlík. Rozhodčí: Orel - Blažej, Dobrovolný. ŽK: 84. Urbanec (Ž). Diváci: 1281.
Žižkov: Soukup - Tusjak, Opluštil, Rothe, Šimek - Auer, Batioja (74. Bazal), Antl, Urbanec - Kubala (68. Súkenník), Mashike (89. Baďura). Trenér: Miloš Sazima
Prostějov: Le Giang - Slaninka (46. Šteigl), Schuster, Sus, Biolek - Lutonský (80. Zapletal), Polák, Zhykol, Koudelka (72. Píchal) - Vošahlík - Ševčík. Trenér: Oldřich Machala.