Dukla, která ještě na jaře hrála nejvyšší soutěž byla bezpochyby favoritem. Koneckonců výsledky v dosavadním průběhu potvrzuje ambice na návrat mezi ligovou smetánku a pohybuje se na barážových příčkách.

Za vítězstvím nad Prostějovem vykročili Vojáci záhy. Kapitán Daniel Tetour napřáhl kousek za pokutovým územím a umístěnou ranou překonal brankáře Brédu. Jak se ukázalo později, byl to rozhodující okamžik utkání, protože další branky už nepadly.

V první půli měla blíže k navýšení náskoku Dukla. Hadaščok střihnul nůžkami, ale střela minula prostor tří tyčí. Neuspěl ani Doumbia, který postupoval sám na gólmana.

Po přestávce ale přitopili Prostějovští pod kotlem a tlačili se za vyrovnáním. Lutonský nejprve rozvlnil boční síť a pak hlavou po centru Šteigla těsně přestřelil.

Dukle mohl náskok pojistil Filip Hašek, ovšem Bréda se blýskl proti střele z trestňáku parádním zákrokem. Hadaščok o něco později v obrovské šanci z deseti metrů přestřelil.

Nejblíž k vyrovnání měl ale dvakrát David Píchal. V 77. minutě obešel prostějovský křídelník i gólmana a jeho gólovou střelu na čáře zastavoval Piroch. Hned za tři minuty přišla podobná situace. Píchal se znovu vyhnul brankáři a střílel do opuštěné svatyně, trefil však břevno, od kterého se míč odrazil zpátky do hry.

Obě branky už ale byly na Julisce asi zakleté. A když se v nastaveném čase přece jen trefil domácí Aroyo, tak gól neplatil pro ofsajd.

Duklu to tolik mrzet nemuselo. Tři body do tabulky si připsala a posunula se zpět před Jihlavu na druhé místo. Prostějov je zatím v neúplném pořadí jedenáctý.

FK Dukla Praha – 1. SK Prostějov 1:0 (1:0)

Branka: 15. Tetour. Rozhodčí: Vojkovský – Novák, Mikeska 52. D. Souček – 70. Schuster, 78. Biolek, 90+1. Píchal.

Dukla: M. Hruška – Chlumecký, Piroch, D. Souček – Kott (66. Ayong), Doumbia, Daniel Tetour, F. Hašek (85. Kovaľ), Preisler – Hadaščok, Lu. Holík (75. Kozma). Trenér: Roman Skuhravý.

Prostějov: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Pernackyj – Píchal, Pašek, Kotouč (75. Kroupa), Šteigl – Slaměna. Trenér: Oldřich Machala.