„Myslím si, že jsme až na nastavení, neodehráli špatný první poločas. Vytvořili jsme si v něm asi čtyři gólové příležitosti a chtělo to alespoň jednu z nich proměnit," mrzelo po zápase prostějovského kouče Daniela Šmejkala.

Domácí byli v první půli opravdu aktivnější. Častěji měli míč na svých kopačkách a několikrát velice nadějně zaútočili. Jinak ale celková hra předváděná oběma celky příliš fotbalové krásy nepobrala. Na obou stranách bylo k vidění velké množství faulů a zákroků na hraně.

I přes větší aktivitu prostějovských se v nastavení dostal se míč na kopačku dvacetiletého Ladislava Krobota a ten jej z voleje nechytatelným způsobem napálil do Nemravovy sítě. „Bohužel to byla jedna z mála našich chyb, po které jsme ale okamžitě inkasovali," lomil rukama Šmejkal.

Během druhé půle sáhli domácí k několika změnám. Bohužel pro ně to však k vyrovnání nevedlo. V 75. minutě se jim podařilo dostat míč za Miskovičova záda, gól však pro ofsajd nakonec neplatil. „Nevím, jestli skutečně byl. Úplně dobře jsem tu situaci neviděl," říkal prostějovský kouč.

„Ve druhém poločase jsme už na náš předchozí výkon nenavázali, je to škoda," litoval.

Ilustrační foto
Napodruhé to nevyšlo. Jestřábi zkusí Litoměřice vyřadit doma

Jednobrankové ústecké vedení trvalo až do nastaveného času, ve kterém se povedlo z velmi dobré střelecké pozice vsítit druhý gól čerstvě vystřídanému Vojtěchu Čítkovi, který tak stanovil konečné skóre zápasu na 2:0 ve prospěch Severočechů.

„Druhá inkasovaná branka pak vyplynula z toho, že už jsme hráli vabank. Ze zápasu jsme tedy zklamaní," řekl šéf prostějovské lavičky.

Hanáci tak po poměrně slušném podzimu a výsledkově vydařené přípravě za sebou nemají dobrý jarní start. Po jasné prohře v Brně v poměru 1:4 na své konto nyní připsali další porážku, které nezabránil ani navrátilec do sestavy a pilíř obrany Jan Schaffartzik. Příští kolo s předposledním Třincem tak už budou muset bezpodmínečně zvládnout.

„Asi něco budeme muset změnit. V prvním zápase Brno potvrdilo svou velkou kvalitu. Dnes jsme ale hráli sympaticky a chtěli jsme vyhrát. To se nám ale nepodařilo. Musíme se nad tím zamyslet a uvidíme," uzavřel Daniel Šmejkal.

1. SK Prostějov - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)

Branky: 45+1 Krobot, 90+3 Čítek. ŽK: Schaffartzik, Urbanec, Kušej - Krobot. Diváci: 436.

Prostějov: Nemrava – Urbanec, Zukal, Schaffartzik, Machynek (73. Bialek) – Kopřiva, Jiráček (62. Hönig) - Stříž (62. Zapletal), Koudelka, Kušej – Bartolomeu (53. Píchal). Trenér: Daniel Šmejkal.

Ústí nad Labem: Plachý – Brak, Krobot (81. Hudec), Černý (68. Gedeon), Miskovič – Ogiomade (87. Čítek), Emmer (68. Jiránek), Kurka, Tymošenko – Švanda, Kabancov. Trenér: David Jarolím.