Hanáci si na jaře prošli fází, kdy mohli směle pokukovat i po postupu do ligy, ovšem po několika ztrátách už přece jen mají na vedoucí Hradec Králové desetibodové manko. Mužstvo trenéra Pavla Šustra paradoxně klopýtá především v domácím prostředí. Venku jsou Prostějovští nejlepší v celé soutěži.

„Druhá liga je velmi vyrovnaná. Snad s výjimkou Hradce, který je nadstandardní, může každý s každým vyhrát i prohrát,“ řekl v rozhovoru pro klubovou televizi Šustr. V Ústí jeho tým bude chtít každopádně dobrou formu z venkovních duelů jen potvrdit. „Víme, že Ústí je nám v tabulce poblíž. Chceme předvést dobrý výkon a porvat se o dobrý výsledek,“ uvedl.

Jan Koudelka
Ztrátu beru na sebe. Mé góly týmu chybí, říká Koudelka

Poslední zápas s Chrudimí, ačkoliv skončil pouze remízou 1:1, přinesl i řadu pozitiv. „Na předvedená hře ve druhém poločase a také vytvořených šancích určitě můžeme stavět. I fungování defenzivy bylo, řekl bych dobré. Až na standardní situaci v závěru. Jinak jsme ale bránili dobře. O to víc nás musí konečný výsledek mrzet, když jsme tolik šancí zahodili a ještě neproměnili penaltu,“ dodal Šustr.

Ústí v zimě opustil trenér Jiří Jarošík a na jeho místo nastoupil další internacionál David Jarolím. Ten hned na úvod schytal pětibrankový debakl na Dukle, ale pak pětkrát v řadě neprohrál. I díky tomu se Ústí drží na čtvrté pozici.

Poslední dva zápasy ale prohrálo. Nejdřív 0:1 na Žižkově a naposledy 0:3 právě s Hradcem.

Na druhou stranu stále zažívají nejlepší sezonu za poslední roky. Problémy má Ústí s ofenzivou. Z osmi jarních duelů navzdory sérii bez prohry vyšlo v pěti střelecky naprázdno. „Chybí mi větší agresivita, hladovost po vstřelení gólu a dravost po standardních situacích,“ řekl Jarolím pro klubový web. „V ofenzivě máme šikovné hráče. Mrzí mě a bavíme se o tom i na tréninku, že málo zakončujeme. Když nebudeme střílet, branku nedáme. Musíme akce dohrávat a dostat se do tlaku z křídelních prostorů. Chybí nám efektivita, člověk musí být i trpělivý. Hráči pracovat chtějí, je to i o zkušenostech,“ dodal bývalý hráč Bayernu Mnichov, Norimberku a Hamburku.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cup: SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 28. dubna 2021 v Olomouci. (zleva) Vít Beneš z Olomouce, Stanislav Tecl ze Slavie a David Houska z Olomouce.
Houska podpořil nešťastníka Mandouse: Takové chyby se prostě stávají

Na podzim v Prostějově Ústí vyhrálo 1:0. Podaří se Hanákům splatit dluh a tentokrát si odvézt body zpět?

Utkání v Ústí nad Labem začíná ve 14.30 a přímým přenosem ho vysílá Česká televize.