„Klubům rádi s rekonstrukcí poradíme, aby bylo vše správně naplánované. Prostějov s námi zpočátku nic neřešil, přestože jsme během roku dvakrát poptávali podrobnosti a říkali jsme, že projekt je z pohledu předpisů UEFA špatně a takhle nedostanou certifikát,“ řekl pro stadiony.blog šéf komise pro stadiony Michal Koťan.

Závady jsou řešitelné

„Při obhlídce probíhající rekonstrukce stadionu v Prostějově jsme zjistili, že v některých záležitostech neodpovídá připravovaný projekt požadavkům na infrastrukturu stadionů. Nicméně naprosto nepochybujeme, že zjištěné nedostatky jsou snadno řešitelné a před dokončením rekonstrukce budou odstraněny,“ dodal pro stejný web výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta.

Kontrole vadily vchody

„Pánové z komise pro stadiony tady byli a všechny výhrady s investory projednávali. Jsem přesvědčený, že je to už opraveno. Šlo o to, aby se někteří lidé nepotkávali - například novináři s hráči, kde nemají a podobně. Takže jsme museli změnit, kde budou vchody. Jinak tam ale velký problém nebyl, jednalo se o maličkosti a projekt se upravil,“ sdělil nový předseda klubu Ivan Polák, který na této pozici nahradil primátora města Prostějov Františka Juru.

František Jura.
František Jura končí jako předseda fotbalového Prostějova. Nahradí jej Polák

Problém měl být také s výklenkem pro umístění kamery. „Jednání s členy komise proběhla a jejich doporučení jsou zapracována,“ potvrdila tisková mluvčí města Prostějov Jana Gáborová.

Stavba nového fotbalového stadionu zdárně pokračuje. Fotbalisté by se měli v novém proběhnout už v polovině letošního roku. únor, 2024
Stadion se rýsuje. Tyčí se světla a uloženo je vyhřívání

Investice má vyjít až na 200 milionů korun a kromě umělého osvětlení či vyhřívání trávníku zahrnuje rozšíření hlavní tribuny až na 2500 diváků a pod ní vznikají také prostory, kdy bude zázemí pro správce stadionu, sociální zařízení, občerstvení a další.

Jak by měl nový stadion vypadat:

Vizualizace nové podoby fotbalového stadionu v ProstějověVizualizace nové podoby fotbalového stadionu v ProstějověZdroj: Reprofoto: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Podle zástupců města i klubu by pak změny neměly mít vliv na cenu ani datum dokončení první fáze rekonstrukce. Ten byl původně stanoven nejpozději na konec června.

Vybrali jsme pro vás:

Vítězný návrh podoby parku bývalých Jezdeckých kasáren v Prostějově. Foto: Magistrát města Prostějova
TOP 5 developerských projektů, které změní tvář Prostějova. Podívejte se
Ve fotbalovém areálu Za místním nádražím v současnosti vrčí bagry a sbíječky. Začala rekonstrukce stadionu.
VIDEO: Rekonstrukce stadionu se vleče. Eskáčko bude hrát v Holici i na jaře
František Jura
Prostějov startuje rekonstrukci stadionu. Chtěli jsme začít dřív, říká Jura
Vizualizace nové podoby fotbalového stadionu v Prostějově
Přestavba městského stadionu se blíží. Zbourá se tribuna, hrát se bude v Holici
Vizualizace nové podoby fotbalového stadionu v Prostějově
Nové tribuny i osvětlení. Prostějov bude mít stadion pro první ligu