Prostějov sehrál třetí přípravné utkání v tomto roce. Předtím nastoupil na začátku ledna proti ostravskému Baníku (1:0) a pak až po měsíci minulý týden proti Líšni (1:2). Víc neumožnil vývoj pandemické situace v republice.

"Je to pro nás jediné měřítko, kde si můžeme ověřit, jak na tom zhruba jsme, takže je dobré, že zase můžeme hrát," řekl trenér 1. SK Prostějov Pavel Šustr.

V duelu se Slováckem se mu jeho celek líbil.

"Nechci to vůbec přeceňovat. Ale hráli jsme tak, jak bych si představoval, že bychom hrát měli. Kombinačně, po zemi, drželi jsme míč. Chtěli jsme dávat kolmé přihrávky. Byl jsem spokojený," řekl Šustr.

"Oproti utkání s Líšní tam byl posun zejména v herní odvaze. Ani pod tlakem jsme se nebáli rozehrávat konstruktivně," prohlásil.

Prostějov vedl proti Slovácku zásluhou Stříže z úvodní čtvrthodinky. Po pauze v 53. minutě sice Slovácko srovnalo, ale prakticky vzápětí Koudelka znovu vrátil "eskáčku" vedení. Třetí branku přidal dvacetiletý odchovanec Adam Marčík, který dostává příležitost v prvním mužstvu.

"Zatím uvidíme, jak to s ním bude dál. Je s námi teprve pár tréninků. Zajímal mě i proto, že před lety ještě v mládeži jsme o něj měli zájem, když jsem byl ve Zbrojovce. Teď je to především na něm. Sám jsem zvědavý," řekl na jeho adresu kouč Prostějova.

"Má spoustu rezerv. Ale i předpoklady, zejména rychlostní. Zpočátku bylo vidět, že dlouho nehrál i netrénoval. Nakonec dal branku. Na druhou stranu, aby mohl být plnohodnotným členem druholigového kádru, k tomu je ještě dlouhá cesta," doplnil.

Druholigové jaro Prostějov zahájí 7. března utkáním proti Varnsdorfu. K tomuto zápasu už pomalu trenérský štáb ladí formu.

"Na herní obraz se ale soustředíme celou dobu přípravy, neměli jsme to nikdy zaměřené pouze na kondici. Je pravda, že v poslední době jsme v tréninku lehce zvolnili, protože se nám objevily nějaké šrámy, drobnější zranění a podobně, ale jinak příprava probíhá v rámci možností tak, jak chceme. Teď se přidaly i zápasy, to je samozřejmě lepší, než když jsme hráli jen mezi sebou," řekl Šustr.

Další přípravný zápas má Prostějov plánovaný na pátek, kdy by se měl představit v Třinci.

1. FC Slovácko B - 1. SK Prostějov 1:3 (0:1)

Branky Prostějova: 12. Stříž, 56. Koudelka, 79. Marčík.

Prostějov: Mucha (46. Bárta) - Šmehyl, Sus (70. Straňák), Schuster, Stříž (46. Sečkář) - Spíčil (70. Dittmer), Omale - Langer (65. Marčík), Koudelka, Zapletal (46. Jurásek) - Matoušek. Trenér: Pavel Šustr.