Šňůru čtyř výher Prostějovským přestřihlo ve středu Ústí nad Labem díky brance z penalty. Ze třetího místa spadli na páté, ale i to je pro Hanáky, kteří v létě razantně obměnili kádr, úspěchem.

„Soupeři, kteří nás teď čekají, budou mít asi vyšší kvalitu, je to pro nás výzva a ukáže nám to, co už jsme schopní zvládnout,“ říkal trenér Pavel Šustr už před Ústím, s tím že vedle Hradce jeho tým čekají ještě duely v Líšni a s Třincem.

Hradec v posledním vloženém kole vyhrál v Blansku, kde musel otáčet skóre, ale nakonec po brankách Novotného a Prekopa z poslední desetiminutovky odvezl po výsledku 2:1 všechny body. Ligu vede o pět bodů před druhou Viktorií Žižkov a třetí Líšní.

Trenér Prostějova Pavel Šustr
Sérii Prostějova ukončila sporná penalta. Prohráli jsem si to sami, řekl kouč

Před duelem proti Prostějovu má ovšem trenér Zdenko Frťala zdravý respekt.

„Prostějov má dobrý mix bojovnosti a fotbalovosti, o jejich síle svědčí postavení v tabulce. S Ústím měli sice doma výpadek, ale víme, že sem přijede nepříjemný soupeř. Trenér Šustr do jejich DNA dostal zdravou agresivitu, my se musíme držet toho, co nás vedlo k úspěchu,“ řekl pro klubový web.

Prostějovští prošli testy na koronavirus beze ztrát a kouč Šustr tak bude moct vybírat z kompletního kádru. Votroci by na tom měli být stejně. Utkání začíná v sobotu ve 13.30 a streamovaný přímý přenos bude k vidění na internetových stránkách Hradce Králové.