Svěřencům Oldřicha Machaly se podařilo zastavit rozvíjející se sérii porážek. V posledních dvou zápasech remizovali. Bezbranková plichta doma s Pardubicemi se dala brát jako důvod k zamračení, ale remíza 2:2 ve Vítkovicích byla rovnou k vzteku.

„Tady jsme měli vyhrát,“ zlobil se kouč Machala po duelu, ve kterém jeho mužstvo přišlo o dvougólový náskok.

Po pěti kolech má tedy Prostějov pět bodů a potřeboval by konto rozšířit, aby se zase rozlil po stadionu klid.

Třinec na tom ale není nijak výrazně lépe. Bodově vlastně navlas stejně. Pět bodů a jediný výhra v prvním kole nad Duklou. Další bod přivezl Třinec z Varnsdorfu a naposledy remizoval v Hradci Králové. Klidně mohl vyhrát, ale v závěru mu nebyla uznána branka.  

„Mrzí to. Myslím si, že byl regulérní, ale s tím už nic neuděláme. Na zápas jsme museli rychle zapomenout a poslední dny už jsme se soustředili na Prostějov,“ řekl obránce Ondřej Kušnír, někdejší hráč pražské Sparty či olomoucké Sigmy.

Není jediným hráčem s prvoligovými zkušenostmi v kádru trenéra Svatopluka Habance. Ty mají také záložník Filip Hlúpik, Jiří Valenta a Filip Kubala.

„S Třincem je třeba uspět. Nic jednoduchého to samozřejmě nebude, to konečně nebylo ani ve Vítkovicích. Teď jsme i s pohárem třikrát za sebou neprohráli, musíme na to navázat vítězně,“ řekl pro klubový web prostějovský útočník Jan Koudelka.

Utkání začne v Prostějově v sobotu v 17 hodin.

Oldřich Machala
Tady jsme měli vyhrát, litoval prostějovský kouč Machala po Vítkovicích