Lídr tabulky z Českých Budějovic přijede v sobotu do Prostějova hájit postupovou příčku. Domácí 1. SK je však odhodlaný favorita nejen potrápit, ale zkusit mu i sebrat body. Koneckonců sám je potřebuje.

Mužstvo trenéra Oldřicha Machaly padlo v prvním jarním kole na Žižkově 1:4. Ještě více než výsledkem zklamalo předvedenou hrou.

„To, co jsme předváděli, nemělo s druhou ligou nic společného,“ říkal ostře ještě téměř po týdnu kouč Prostějova.

„V týdnu jsme si to vyříkali a nebylo to rozhodně nic příjemného. Ale věřím, že si všichni uvědomili, že se musíme radikálně zlepšit. Jsme odhodlaní uspět, ale je potřeba přejít od slov a práce v tréninku také k činům na hřišti v zápase,“ dodal Machala.

Těžšího soupeře však Prostějov nejspíš ve své situaci potkat nemohl. Na úvod jara vyhrály Budějovice ve Vlašimi a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU vedou o dva body před Jihlavou.

„Chceme se prát až do konce o první místo. Cokoliv jiného než baráž by byl neúspěch,“ vyjádřil už před startem jara jasně budějovické ambice sportovní ředitel Martin Vozábal.

Do kádru trenéra Davida Horejše se mu podařilo přes zimu přivést čtyři zajímavé posily. Patrika Brandnera z Dukly, Lukáše Provoda z Plzně, Ladislava Martana z Hradce Králové a Daniela Marečka ze Sparty.

Oldřich Machala
Prostějov na Žižkově propadl. Byl to výbuch, hlesl Machala

„Víme, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř. Budějovice sem jedou vyhrát, protože chtějí postoupit. Ale musíme se s tím vypořádat,“ ví dobře Oldřich Machala.

„Třeba by nám to, že nejsme favoritem mohlo vyhovovat,“ doplnil prostějovský kouč.

Chybět bude Budějovicím v Prostějově dlouhodobě zraněný Filip Havelka, nejistý je start Mateje Mršiče. V zimě měl drobné problémy nejlepší střelec týmu i celé F:NL David Ledecký, ovšem stihl se dát do pořádku už pro první jarní kolo ve Vlašimi, které jedenáctou brankou v této sezoně rozhodl.

„Taky máme kvalitu a zkušené hráče, když budeme hrát jako v začátku podzimu, uspět můžeme,“ je přesvědčen Machala, který má až na Pernackého, který laboruje s třísly, k dispozici kompletní kádr.

Utkání začíná v sobotu na stadionu Za Místním nádražím ve 14.30.