V úvodním jarním kole zavítá 1. SK Prostějov do Brna, kde se bude muset kouč Daniel Šmejkal obejít bez Michala Zapletala a Jana Schaffartzika, oba totiž mají stopku za karty z podzimu.

„Neměly by se nám takové věci stávat. Na podzim jsme několikrát dohrávali v deseti a přišli jsme tím o body. Doufám, že disciplína mužstva bude lepší,“ prozradil předseda Eskáčka František Jura.

Kromě dvou zmiňovaných hráčů je málo pravděpodobný start dalšího stopera Aleše Schustera, který téměř celou přípravu laboroval se zraněním. „Asi to budou muset zvládnout Bialek se Zukalem,“ řekl sportovní ředitel Ladislav Dudík.

Aleš Schuster
Zkušený Schuster: V zápasech už toho moc nenaběhám, ale musím se dotrénovat

„O sestavě ještě nejsme rozhodnuti,“ sdělil trenér Daniel Šmejkal.

„Věřím, že i když nebudeme kompletní, tak se mužstvo stmelí, odehrajeme dobrý zápas a nějaký bod odvezeme,“ pokračoval Jura. V přípravě se prostějovští dobře naladili, protože prohráli pouze s Karvinou.

„Zápasy v přípravě byly slušné, i když ne všechny mančafty na Tipsport lize hrály v nejsilnějších sestavách, ale třeba Karviná byla téměř kompletní a tam jsme ukázali, že jsme konkurenceschopní,“ hodnotil Jura.

V generálce na přírodní trávě remizoval Prostějov s třetiligovým Uničovem bez branek. Celkově by pak Prostějov chtěl navázat na výkony z podzimu.

Předsezonní tisková konference 1. SK Prostějov. Zleva: Dušan Melichárek, Daniel Šmejkal, František Jura, Ladislav Dudík, Michal Šmarda, Aleš Schuster, Lukáš Zukal
Prostějovu posílení komplikovaly ambice okolních týmů. Šmejkal má tajný trumf

„Hlavně na jeho druhou polovinu. Chceme hrát nahoře, ale nesmíme zapomenout, že druhá liga je vyrovnaná, takže se musíme dívat i pod sebe. Musíme začít od nuly, protože se skoro čtyři měsíce nehrálo mistrovské utkání. První věc je, že musíme získat nějaké body, abychom si zajistili účast v příštím ročníku a postupně se dívat výš. Nemůžu říct nic jiného, než že ve všech utkáních chceme uspět, i když třeba Brno bereme jako favorita, potom ty další týmy můžou porazit každý každého,“ dodal Šmejkal.

Na začátku srpna dokázal Prostějov doma Zbrojovku zaskočit a po gólech Koudelky a Žáka vyhrál 2:0. Odveta startuje v pátek v 17 hodin a utkání bude vysílat ČT Sport.

Jiří Neček.
Neček: Uničovu chci vše vrátit! Z Gliwic jsem měl strach, ale byli jsme banda