Dobrý a nebojácný výkon předvedli fotbalisté Prostějova v Brně. Jenže lídr F:NL je vytrestal v efektivitě a pohodlně zvítězil 4:1. „Pro nás krutý výsledek,“ věděl jediný střelec Prostějova Jan Koudelka.

„Potrestali naše chyby a byli lepší ve vápně,“ hodnotil prostějovský kouč.

Oproti duelu se Zbrojovkou by měl mít Šmejkal k dispozici také Michala Zapletala a Jana Schaffartzika, kteří v úvodním duelu nemohli nastoupit za karty. Druhý jmenovaný navíc promarodil celou zimní přípravu.

David Jurásek v dresu Prostějova.
Kometa Jurásek zářil v derby. Prostějovu za něj přišla kačka navíc

Poprvé na pátý celek tabulky domácím hřišti se představí v sobotu ve 14.30 proti třináctému Ústí nad Labem. A přestože je mezi oběma celky na první pohled velký rozdíl, tak Ústí ztrácí na Eskáčko pouhých sedm bodů.

Navíc v úvodním kole na podzim remizovalo 2:2 s druhou Líšní. Na podzim se oba soupeři rozešli po bodu za výsledek 1:1. Za prostějovské v srpnu pálil Vasil Kušej.

„Druhá liga je nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého. Jako trenér ale nemůžu říct nic jiného, než že chceme uspět v každém utkání,“ řekl Šmejkal.

Jenže doma a venku to byl na podzim úplně jiný Prostějov. Zatímco u soupeřů mu patří až 14. místo v tabulce s hrozivým skóre 5:17, doma je na špici. Z devíti pokusů prohrál pouze dva a hned šestkrát slavil tři body. Potvrdí to i na jaře?

Trenér Šternberka Ivo Lošťák.
Lošťák novým koučem amatérské repre: Je to ocenění, ale fotbal musím omezit