Činovníci prostějovského klubu se rozhodli, že poslední duel před vlastním publikem pojmou jako oslavu záchrany. Ke každé vstupence tak fanoušci dostanou pivo či limonádu a párek či klobásu zdarma.

„Drobné pohoštění si klub pro fanoušky připravil jako odměnu za přízeň v průběhu celého ročníku,“ píše klub na svém webu.

„Chceme se rozloučit co nejhezčím způsobem a věnovat výhru fanouškům za celý rok, co při nás stáli,“ řekl i trenér Oldřich Machala.

Definitivně si setrvání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE pojistil Prostějov před týdnem, kdy remizoval 0:0 ve Varnsdorfu. Na nešťastný domácí zápas s Jihlavou, kdy o výhru přišel na konci nastavení, dal zapomenout. Celkem i tak Hanáci neprohráli už ve čtyřech utkáních za sebou.

„Chtěli bychom sérii udržet až do konce, nejlépe samozřejmě oba zápasy vyhrát. Na druhou stranu respektujeme i sílu Chrudimi, která vůbec není špatný soupeř,“ řekl Machala.

V tabulce je Chrudim ale na třináctém místě o čtyři body za Prostějovem a na rozdíl od něj ještě musí o druholigový život bojovat. Na Táborsko se Znojmem má dvě kola před koncem napínavé soutěže jen tříbodový náskok.

V posledním kole však Chrudim ukázala, že dokáže být nesmírně nebezpečná, když přehrála na svém stadionu Vlašim. V podzimním utkání doma navíc Prostějov deklasovala 4:0.

„Myslím si, že Chrudimi máme za podzim co vracet, takže i to je motivace,“ podotkl Machala, který plánuje i přes jistou záchranu nasadit do zápasu nejsilnější možnou sestavu.

„Nikdo není marod, takže nastoupíme určitě v nejsilnější složení. Na druhou stranu nějaké změny jsme udělali už ve Varnsdorfu a kluci to zvládli také velmi dobře. Je dobré vědět, že máme kam sáhnout,“ uvedl Machala.

Vrátit na trávník by se tak měly obě opory, které už věkem atakují veteránskou kategorii – Karel Kroupa i Jan Polák.