„Zbrojovka je samozřejmě favorit. Je to jeden z uchazečů o postup do první ligy, velký klub, tím je to dáno. Na druhou stranu my tam rozhodně nepojedeme s tím, že jsme předem poraženi. Naopak! Chceme uspět, i když víme, že to nebudeme mít jednoduché,“ říká Machala.

Jeho mužstvu se v poslední době také vcelku daří a dokázalo bodovat i se silnými soupeři. V posledních třech zápasech Prostějov neprohrál. Porazil doma Žižkov, tři body si odvezl z Hradce Králové a jen chyba zkušeného obránce Schustera jej připravila i o skalp Jihlavy.

„Taky máme svou sérii a nechceme ji přerušit,“ upozornil Machala.

„Bude to podobné utkání, jako jsme hráli v Hradci. Také jsme byli v pozici outsidera. Dokázali jsme si však, že rozhoduje výkon na hřišti. V Brně se pokusíme o totéž,“ řekl.

Zbrojovka vypadá na trochu větší sousto. Po výměně trenéra Šustra za exlíšeňského Miloslava Machálka se zvedla. S výjimkou nepovedeného utkání na Žižkově před dvěma týdny střílí dost gólů. V posledních dvou domácích vystoupeních dala po čtyřech gólech Varnsdorfu i Vyšehradu.

„Hrají teď dobře. Styl je podobný jako měla pod trenérem Machálkem Líšeň. Dobrá obrana z naší strany bude jistě základ, ale nemůžeme hrát na 0:0. Musíme být nebezpeční i směrem dopředu, jinak to bude problém,“ ví Machala.

Zmiňovaný kouč Zbrojovky Machálek v Prostějově žije a pátečního soupeře dobře zná.

„Mužstvo soupeře znám snad tři roky, byť prošlo dílčími změnami. Prostějov podal v posledních zápasech houževnatý, poctivý výkon, nečeká nás nic snadného a hráči to dobře vědí,“ řekl pro klubový web.

„S tím, že se na nás soupeř maximálně připraví a podá jeden ze svých nejlepších výkonů, počítáme už automaticky,“ doplnil.

Prostějovu bude scházet vedle zraněného Píchala také zkušený Jan Polák, který bude stát za žluté karty.

„Chybět bude, ale to je prostě fotbal a karty nebo zranění k tomu patří. Za měsíc se nikdo nebude ptát, kdo komu chyběl. Musíme si s tím poradit .V sezoně jsme už měli hodně zraněných hráčů. Jsou tu ale další, kteří jej musí nahradit,“ prohlásil Machala.

Brno se musí obejít bez obránce Kryštůfka, jenž si poranil koleno, a také bez záložníka Štěpanovského.

Zápas na stadionu v Srbské ulici má výkop v 19 hodin.