Vstup do jarní části F:NL Prostějovu vůbec nevychází. Čtyři porážky a skóre 1:11 mluví za vše. „V obraně jsme v reprezentační přestávce udělali pokrok, ale v ofenzivě neproměňujeme šance, to nás teď provází a dopředu nám to teď nešlape,“ popisoval trenér Daniel Šmejkal po sobotním utkání v Chrudimi (0:1).

A není to jen o napravení výsledků po zimní pauze, ale také budou chtít prostějovští odčinit podzimní nebo spíše ještě letní debakl z Vyškova 0:4. A to ještě tehdy hrál soupeř od 31. minuty v deseti lidech, přesto nasázel Prostějovu další tři branky. To ale ještě stál na jeho lavičce Jiří Jarošík.

Podle kurzů sázkových kanceláří jsou domácí fotbalisté favority, ale nepůjde o nic jednoduchého. Vyškov je totiž ve formě. Na jaře prohrál pouze v Líšni a připsal si skalp Opavy, Varnsdorfu a naposledy Žižkova. Mezitím ještě remizoval v Táborsku a celkově je už o bod i jedno místo v tabulce před devátým Prostějovem.

Aleš Schuster
Omaleho problémy se srdcem a ztráta kapitána. Prostějov znovu padl

Tomu navíc bude chybět kapitán Aleš Schuster, který viděl v Chrudimi červenou kartu. „Máme další dva mladé stopery a budeme to muset vyřešit,“ je si vědom Daniel Šmejkal.

Naopak Vyškovu bude chybět nejlepší devítigólový střelec Ondřej Vintr, který viděl v minulém utkání osmou žlutou kartu, ale pozor si bude muset domácí defenziva dát hlavně na Bienvenue Kanakimanu, který má na svém kontě pět branek, ale hned dvě dal v předchozím vzájemném souboji do sítě Prostějova.

Derby startuje v Prostějově v úterý v 16.30.