Dukla musela v Prostějově dvakrát dotahovat. Už v 6. minutě poslal do vedení Prostějov Jakub Rolinc, kterého precizně našel ve vápně zkušený záložník Jan Polák. Rolinc pak jen uklidil balon k tyči branky, kterou hájil Filip Rada, jenž vlastně celou gólovou akci nepřesným odkopem přímo na Poláka založil.

Domácí náskok však neměl dlouhého trvání. Už za tři minuty to bylo 1:1. Za obranou po odraženém míči vyplaval Holík, zpětnou přihrávkou našel Preislera a ten křížnou střelou na zadní tyč prostřelil brankáře Brédu.

Fotbalisté Prostějova (v modro-bílém). Ilustrační foto
Prostějov bude hrát doma s pražskou Duklou

Pozdní příchod na stadion se tentokrát rozhodně nevyplatil. Po čtvrthodince už Prostějov zase vedl. Akci rozjel ve středu hřiště Koudelka, který prokličkoval mezi několika soupeři a poslal balon na pravé křídlo volnému Paškovi. Ten posadil balon přesně na hlavu nabíhajícího Zapletala a výsledkem byl parádní gól.

Náskok udržel Prostějov téměř až do poločasu. Ve 43. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Daniel Kozma a Bréda plachtil vzduchem marně.

Rozhodující úder Dukly přišel těsně po přestávce. Kozma, který se při rohu odpoutal od svého strážce, skákal na centr úplně sám a hlavou překonal bezmocného Brédu.

Prostějov sice také vstřelil třetí gól, ovšem obránci Bialkovi ho neuznali pro ofsajd. Spravedlivě je však třeba říct, že více šancí než Prostějov k vyrovnání, měla Dukla k definitivnímu rozhodnutí. Bréda chytil tutovku Součkovi, další pak společnými silami zazdili Holík a Doumbia, kteří šli na prostějovského gólmana sami, ale nezvládli si pohlídat ofsajd. Jednou pak ještě Brédu po Doumbiově střele zachránila tyč.

Dukla se díky vítězství dostala jen o jediný bod za barážové třetí místo, které aktuálně okupuje Viktoria Žižkov. Prostějovu patří v neúplné tabulce desáté místo. Celá druhá liga je ale momentálně v napětí kvůli dění mimo trávníky. Kvůli pozitivnímu nálezu v týmu Třince a karanténě tamního mužstva hrozí, že se soutěž nemusí stihnout dohrát.

1. SK Prostějov – FK Dukla Praha 2:3 (2:2)

Branky: 6. Rolinc, 14. Zapletal – 8. Preisler, 43. a 49. Kozma.

Rozhodčí: Adámková – Mikeska, Lakomý. ŽK: Stříž, Slaměna, Zapletal – Chlumecký, Doumbia, Souček.

Prostějov: Bréda – Machynek (59. Schuster), Sus (70. Lutonský), Bialek, Stříž – Pašek, Slaměna (46. Pernackyj), Koudelka, Polák, Zapletal (70. Stáňa) – Rolinc (26. Šteigl). Trenér: Pavel Šustr.

Dukla: F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (90+3. Jakab), Doumbia (85. Hadaščok), Daniel Tetour, Kozma, Preisler (90+3. Kovaľ) – L. Holík (85. Krunert), Ayong (76. Fábry). Trenér: Roman Skuhravý.