Naposledy se Hanáci radovali z výhry v polovině září, kdy porazili Ústí nad Labem. Od té doby si „eskáčko“ připsalo jen tři remízy a čtyři porážky. V posledních čtyřech zápas navíc Prostějov nevstřelil gól a v tabulce se propadl na jedenácté místo. Od sestupové příčky nyní dělí mužstvo jen pět bodů.

Krize prostějovských fotbalistů vyvrcholila minulou sobotu v Chrudimi, kde tým Oldřicha Machaly předvedl nejhorší výkon sezony. Předehrávaný duel s Třincem bude poslední šancí před zimní pauzou, jak napravit dojem z druhé poloviny podzimní části.

„Musíme se vrátit k tomu, co nás provázelo první polovinu podzimu, kdy jsme hráli hodně agresivně a vyhrávali souboje,“ nabádá své hráče k důraznější hře Machala.

Jeho svěřenci už v sezoně na Třinec narazili. Ve 2. kole Prostějov vyhrál na hřišti soupeře 2:0, když se trefili Sus a Šteigl.

„Třinec teď bude povzbuzený výhrou nad Brnem, takže nás čeká těžký soupeř. Musíme tam nechat všechno. Je to poslední zápas a měli bychom se rozloučit vítězstvím,“ burcuje před sobotním kláním prostějovský trenér.

1. SK Prostějov – FK Fotbal Třinec

Sobota 13.30, Stadion za Místním nádražím
Rozhodčí: Cieslar - Pelikán, Mojžíš
Tip Deníku: 1:0

Profil soupeře
V minulé sezoně FNL: 5. místo
Letošní sezona: 12. místo (5-2-8), skóre: 15:19
Trenér: Jiří Neček
Největší hvězda: René Dedič