Prostějovští fotbalisté ovládli i druhé utkání od toho, co dostali v derby ve Vyškově čtverku. Následně postihl hráče trest, kádr opustili stopeři Bala se Susem a naopak klub přivedl Schaffartzika s Urbancem.

Oba hráči se objevili v základní sestavě a přispěli k druhému čistému kontu za sebou. Obrana hostů ubránila letos pětigólového Alijagiče i svého bývalého hráče Zlatohlávka, byť se oba do šancí dostali.

Roman Bala
Bala mohl do ligy, teď v Prostějově končí: Myslel jsem, že se mě vedení zastane

Kouč Jarošík udělal oproti domácímu duelu s Chrudimí (2:0) hned tři změny a jednou z nich bylo ponechání Jana Koudelky na lavičce náhradníků.

„Některé věci se nám nedařili, chtěli jsme je změnit a to se nám povedlo. Vyplatilo se to, protože všichni zahráli výborně,“ chválil Jarošík.

Ten sáhl k nejdůležitějšímu kroku čtvrt hodiny před koncem, kdy Koudelku poslal na hřiště. „Šel tam s tím, aby to rozhodl,“ potvrdil kouč. A v 80. minutě opravdu rozhodl střelou na zadní tyč.

Jiří Jarošík
U Baly se mi nelíbil přístup, musí se více rvát, říká Jarošík o odchodu stopera

„Podali jsme nejlepší výkon v sezoně. V utkání byla spousta skvělých individuálních představení. Kluci táhli za jeden provaz. Hráli jsme proti skvělému soupeři a jsem rád, že jsme zápas rozhodli a vstřelili tu nejdůležitější úvodní branku,“ hodnotil Jarošík.

V závěru ještě oslabil domácí v nastavení Blecha, který viděl druhou žlutou a prostějovští mohli slavit. V tabulce se posunuli na průběžné šesté místo. „Musíme takhle pokračovat,“ uzavřel Jarošík.

FC Sellier & Bellot Vlašim - 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branka: 80. Koudelka.

Rozhodčí: Ulrich – Flimmel, Líkař. ŽK: D. Kozel, Blecha – Machynek, Blecha. ČK: 90+4. Blecha (VLA). Diváci: 321.

Vlašim: Řehák – Hošek, Broukal, P. Breda, D. Kozel (83. Rigo) – Zlatohlávek (69. Janda), Křišťan, Blecha, Višinský (69. Zinhasovič) – Alijagić (89. Sogbo), Červenka. Trenér: Marin Hyský

Prostějov: Mucha – Zapletal, Schuster, Schaffartzik – Omale – Bartolomeu (71. Kušej), Kopřiva (75. Koudelka), Jiráček, Urbanec (71. Vlachovský), Machynek – Žák (89. Bialek). Trenér: Jiří Jarošík