„Dnes už jsme hráli o všechno. V těch předchozích kolech jsme se stále tak nějak spoléhali na ostatní výsledky, nyní jsme si už ale řekli, že takhle už to dál nejde a spolehneme se už jen sami na sebe. Jsem rád, že jsme si to uhráli sami a jsou z toho tyto důležité tři body," pokyvoval po skončení zápasu hlavou 30letý útočník.

Ten přišel do týmu tehdy ještě vedeného Pavlem Šustrem z polských Tych jako velká posila útoku. Prezident klubu František Jura dokonce mluvil o tom, že by byl v jeho případě spokojen s deseti nastřílenými góly. Nakonec se mu ale během svých čtrnácti startů nepodařilo vstřelit byť jen jediný.

„Něco podobného se mi stalo poprvé v kariéře. Jsem však týmový hráč a jsem proto hlavně rád, že to tam padalo alespoň ostatním a díky tomu můžeme slavit záchranu," lomil rukama a hned nato dodal: „Ze začátku jsem nějaké šance měl, ale neproměnil jsem je. Potom se to spolu se špatnými výsledky nějak otočilo a už jsem se do nich ani pořádně nedostával. Přišly do toho i osobní a rodinné problémy, které mi také příliš nepřispěly. Doufám, že jsem si přesné trefy pošetřil na další sezonu," dodal.

Ondřej Chvěja (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu proti béčku Slavie.
Ondřej Chvěja: Mrzí mě, že jsem tady nedal více gólů. Kam teď zamířím, nevím

Nutno říci, že vinou těchto špatných výsledků přišel na Hanáky i enormní tlak vyhrocený dlouhotrvající hrozbou sestupu, který se chvílemi přibližoval až velice reálně.

„Je to tak. Každý zápas jsme v podstatě o něco hráli. A ano, mohli jsme se zachránit dříve, ale asi to máme raději s takovýmto dramatem. O to má teď to vítězství lepší příchuť," zakončil Tomáš Malec s lehkým smíchem.

Zdroj: Deník/David Kubatík