Ústí přitom v minulé sezoně získalo v prvních osmi kolech jen jeden bod. Loni v říjnu ale k mužstvu přišel trenér Aleš Křeček, který ústecký tým obdivuhodně zvedl.

„Myslím, že to vhodně doplnili. Přišli noví hráči a sedlo jim to. Překvapuje mě, že hrají tak dobře kombinačně,“ vysekl sobotnímu soupeři pochvalu prostějovský trenér Oldřich Machala.

Ústí zatím v nové sezoně prohrálo jen jednou na hřišti Českých Budějovic a kouč Severočechů byl vyhlášen trenér měsíce srpna.

„Nejsilnější stránkou našeho týmu je tým samotný. Vytváří se zde dobrá parta kluků, kteří chtějí něco dokázat,“ uvedl Aleš Křeček pro oficiální web soutěže.

Kostru týmu tvoří hráči z nedalekých Teplic, se kterými Ústí úzce spolupracuje.

„Řada hráčů spolu hrála v dorostu či juniorce. Soudržnost týmu jde hodně cítit a v mých očích je to naše hlavní devíza. Také se snažíme hrát hodně dopředu, máme to uzpůsobeno na tři útočníky tak, aby to bylo pro diváky atraktivnější,“ charakterizuje svůj tým Křeček.

Opačným směrem z Ústí do Teplic však v reprezentační pauze zamířil útočník Martin Jindráček, jenž byl s pěti góly nejlepší střelec týmu. Největší nebezpečí tak podle prostějovského trenéra nyní představuje levá strana, kde soupeřovy obránce trápí záložník Daniel Procházka.

„Velmi rychlý hráč. Umí obejít jeden na jednoho a má dobré zakončení. Těch dobrých hráčů je tam ale víc,“ varuje Machala.

Jeho mužstvo během reprezentační pauzy odehrálo přípravné utkání s Opavou, které Hanáci podlehli 2:3. Přestávku chtěl kouč Machala také využít ke zmenšení marodky v týmu, což se ale nepovedlo.

„Potrénovali jsme slušně, ale musím říct, že náš zdravotní stav není vůbec dobrý. Vypadávají nám hráči kvůli zraněním nebo nemocem. Bude problém to dát nějak dohromady,“ trápí trenéra „eskáčka“.

1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem

Sobota, 16.30, Stadion za místním nádražím
Předpokládaná sestava Prostějova: Bréda – Biolek, Schuster, Sus, Slaninka – Píchal, Žikol, Polák, Koudelka, Šteigl – Kroupa.
Tip Deníku: 1:1

Profil soupeře
FK Ústí nad Labem
V minulé sezoně FNL: 10. místo
Letošní sezona: 1. místo (5-1-1), skóre: 14:9
Trenér: Aleš Křeček
Největší hvězda: Jiří Pimpara
Očima kouče Machaly: Čeká nás hodně dobrý soupeř. Viděl jsem je hrát s Brnem a hráli velmi dobře. Hodně mě překvapili. Brno kombinačně přehrávali, byli dobří v obranné i útočné fázi. Mají rychlé hráče i rychlý přechod dopředu a napadání.