„Do Liberce jsme jeli s pokorou. Věděli jsme, že Slovan je výborné mužstvo, chtěli jsme se s ním poměřit a myslím, že jsme neudělali ostudu,“ mínil po pohárovém duelu trenér Oldřich Machala.

„Nehráli jsme špatně. Přijeli jsme domácí potrápit a myslím, že se nám to i podařilo. Na druhou stranu vyhráli zaslouženě a mohu jim jen pogratulovat,“ řekl Machala k porážce 1:3.

Proti Chrudimi už ale bude mít na své svěřence vyšší nároky. Východočeši jsou pro Prostějov sousedem v tabulce. Mají jen o bod víc a patří jim desátá pozice, zatímco Hanáci jsou jedenáctí.

„Chceme se jednoznačně dostat před ně. Nějakou únavu vůbec neřeším. Některé hráče jsme v Liberci pošetřili a jsme plně koncentrovaní na sobotní zápas,“ dodal Machala.

Chrudim v posledních dvou zápasech nevyhrála. Nejprve nestačila na Jihlavu a před týdnem remizovala v domácím prostředí s Vlašimí. Jarní zápas mezi oběma soupeři skončil v Prostějově bezbrankovou remízou.

„Viděli jsme je hrát. Je to konsolidované mužstvo, které už je delší čas pohromadě a vhodně se doplňuje. Přesto hrajeme doma a chceme zvítězit,“ uvedl Machala, který má po delším čase momentálně k dispozici kompletní kádr. „S výjimkou dlouhodobě zraněného Suse by měli být připraveni úplně všichni hráči. Jsem rád, že marodku nemáme,“ uzavřel Machala.

Utkání v Prostějově startuje v sobotu v 16.30.

FC Slovan Liberec - 1.SK Prostějov (3.kolo) MOL Cup
Prostějov se rozloučil s pohárem. Liberec byl nad jeho síly