„Zápas mohl skončit naší prohrou i výhrou. Naším cílem bylo zaměřit se na náš výkon. Proto jsem si přál, aby hráči zápas zvládli hlavami, aby z něj neměli strach. A to se nám povedlo po celou dobu držet. To pro mě bylo nejdůležitější zjištění,“ uvedl spokojeně trenér Hanáků Pavel Šustr.

Prostějov se proti druhému týmu tabulky vytáhl a od úvodu si vytvořil převahu. Jenže stoprocentní šance nepřicházely.

„Musím ocenit hru domácích, kteří první poločas hráli velice dobře, neumožnili nám využívat našich zbraní,“ prohlásil kouč Zbrojovky Miloslav Machálek, který se v sobotu vrátil do důvěrně známého prostředí.

Jeho tým mohl po pětadvaceti minutách otevřít skóre. Brankář Bréda vyrazil míč k brněnskému Hladíkovi, který byl však zaskočen a nedokázal zblízka trefil odkrytou branku.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, že budeme hrát aktivně, snažit se držet míč, mít tam náběhové věci. Chtěli jsme hrát takový fotbal, který trénujeme. Nebylo to nic zázračného, ale musím říct, že se nám v některých fázích povedly hezké akce,“ konstatoval Šustr.

Po změně stran se Zbrojovka tlačila více do šancí, Hanákům ale dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejdřív po centru Hladíka hlavičkoval do tyče Růsek. O chvíli později pak se zakončením hlavou nepochodil ani Vintr.

Ještě před tím se ale Prostějov blýskl parádní akcí, když po centru z první zakončoval ve výborné pozici Zapletal, kterého ovšem vychytal brankář Šustr.

„Postupně se začala projevovat nejen hráčská kvalita brněnského kádru, ale to, že kluci mají za sebou spoustu velmi dobrých zápasů. My jsme trošku začali ustupovat ze své role, což vyústilo v to, že Brno mělo dvě tři šance,“ hodnotil prostějovský trenér.

LOUČENÍ NA HŘIŠTI

Dvacet minut před koncem se za vydatného potlesku fanoušků loučil střídající Karel Kroupa.

„Já jsem byl hlavně rád, že Karel mohl do zápasu nastoupit. Nechtěli jsme to tak, že by dostal dres a nemohl hrát. Takže jsme celých čtrnáct dnů dělali vše pro to, aby nastoupit mohl. Bylo to lehce pod práškama, aby ho ta noha nebolela, ale zase dokázal, že i v těch čtyřiceti letech dokáže sehrát kvalitní zápas,“ řekl prostějovský trenér na adresu útočníka, který sváděl tvrdé souboje s Pavel Dreksou. „Byla to spousta krásných soubojů, kdy do sebe chodili opravdu tvrdě, ale oba dva v rámci fair-play.“

Poslední čtvrthodinu hráli domácí dokonce v početní převaze, protože po zatažení unikajícího Stáni viděl druhou žlutou kartu Jakub Šural.
Prostějov sice krátkou přesilovku gólově nezužitkoval, ze sychravého odpoledne má ale zasloužený bod.

Brňané přišli o naději na první místo tabulky. To si pohlídaly Pardubice vítězstvím nad Vyšehradem.

„Zápas jsme nedokázali dotáhnout k výhře, nicméně je pravdou, že by výsledek tak jako tak nehrál už roli,“ hodnotil kouč Zbrojovky Machálek.

Prostějov se vydá v úterý k poslednímu zápasu sezony právě na Vyšehrad.

„Nemůže hrát Honza Šteigl, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Ale bude k dispozici Matěj Biolek. Je to poslední zápas a my do Prahy nepojedeme jenom na výlet. Výkonnost chceme udržet,“ nabádá trenér Prostějova Pavel Šustr.

1. SK Prostějov – FC Zbrojovka Brno 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Dohnálek. ŽK: Kroupa, Bialek, Šteigl, Schuster – Jakub Šural, Bariš, J. Sedlák. ČK: 77. Jakub Šural.

Prostějov: Bréda – Stříž, Bialek, Schuster, Machynek – Zapletal, Slaměna, Pernackyj (90. Dittmer), Stáňa (90. Sedláček) – Šteigl (83. Kovář), Kroupa (69. Lutonský). Trenér: Pavel Šustr.

Brno: Šustr – Bariš, Dreksa, Jakub Šural, Štepanovský (55. Eismann) – Vaněk (73. Krška), Ad. Čermák, J. Sedlák, Pachlopník (64. Šumbera) – Hladík (64. M. Vintr), Růsek. Trenér: Miloslav Machálek.