Aby ne. Na začátku minulé sezony jej přivedl Prostějov ze Zbrojovky Brno. A to jej neměl ani na prvním místě v hierarchii posil. „Byli tam před ním dva hráči, ale ti nevyšli a on potom tu naši druholigovou nabídku přijal,“ popisoval sportovní ředitel Prostějova Ladislav Dudík. V tu dobu totiž Brno hrálo nejvyšší soutěž.

A pod tehdejším trenérem Pavlem Šustrem neměl úplně pevnou pozici. Odehrál sice 25 duelů, ale často se střídal na levém kraji zálohy s Michalem Zapletalem. „Každý odehrál tak půlku z možné porce minut,“ pokračoval Dudík.

I tak mu ale historická sezona Prostějova pomohla k ligovému angažmá. V letní pauze se totiž ozvala Mladá Boleslav, kam zamířil. „Hodně na sobě zapracoval, je to skvělý a skromný chlapec. Ale když k nám přišel, tak jsem si nedokázal představit, že by se takhle posunul,“ uznal Dudík.

Fotbal Zbrojovka - Prostějov
Výstavní šibenice Koudelky a gól nůžkami. Prostějov veze z Brna krutou porážku

Rozdílný názor má ale předseda klubu František Jura: „Když jsem ho u nás viděl, tak tu levačku měl úžasnou a říkal jsem, že z něj něco bude. V hlavě to má srovnané.“

V Mladé Boleslavi z Juráska udělali levého beka a dostal se do základní sestavy. „Umí útočit a to je dnes u obránce hodně ceněné,“ připomněl Dudík.

Za Mladou Boleslav stihl patnáct zápasů jeden gól a jednu asistenci. A po podzimní části sezony si jej vytipovala Slavia Praha. „Za mě je to obrovská bomba, že si ho všimne a koupí klub, jakým je Slavia. Hrozně moc mu to přejeme a můžeme se pochválit, že jsme vychovali dalšího ligového hráče,“ popisoval Dudík.

„Neuvěřitelný příběh. Slavia je progresem i herně asi nejlepší česká klub. Šanci určitě dostane a má před sebou super kariéru,“ přidal se Jura.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Střípky D. Kobylíka: Chvála rozhodčích v derby? Ale kdeže! Alarm pro Sigmu...

A má pravdu. Naskočil ve tří ze čtyř duelů Slavie a odehrál v nich plnou minutáž. Chyběl pouze na hřišti Bohemians kvůli čtyřem žlutým kartám. Proti Hradci Králové zaznamenal první asistenci v sešívaném dres a v neděli nebyl daleko gólu proti Spartě. V derby nastoupil v základní sestavě bránil rychlíka Peška a svojí levačkou nastřelil tyč. Do statistik se tak zapsal pouze žlutou kartou, ale vadit mu to nemuselo, protože před vyprodaným Edenem slavil se spoluhráči vítězství 2:0.

Ve Slavii tak musí být s posilou last minute spokojeni. „Před rokem jsem ho ani neznal, ale má před sebou budoucnost, protože jeho potenciál je obrovský. Na to, že hrál před rokem křídlo a teď hraje beka v derby na reprezentanty, tak výkon je skvělý. Trefil tyč a připravil gólovku Standovi Teclovi. Má ale na čem pracovat, hlavně na kondici, protože nemůže končit každý zápas v křečích,“ říkal po utkání se Spartou Slavistický trenér Jindřich Trpišovský pro O2 TV.

Kačka navíc

Mnout si ruce můžou také v Prostějově. „Přišla za něj nějaká kačka navíc. Když děláme tyhle přestupy, tak se snažíme být při zemi, nechceme závratné částky a snažíme se dát do smlouvy nějaká procenta z dalšího prodeje, což je podle mě správná cesta,“ objasnil Jura.

A peníze se budou prostějovskému klubu hodit. „Vypadli nám nějací sponzoři kvůli covidu, což se táhne už dva roky a díky tomuto můžeme stabilizovat rozpočet alespoň na tento rok,“ uzavřel František Jura.

Aleš Schuster
Zkušený Schuster: V zápasech už toho moc nenaběhám, ale musím se dotrénovat