„Musím hráčům poděkovat za výborný výkon, museli jsme další utkání v řadě doma vyhrát. Udělali jsme dobrý základ k tomu, abychom se zachránili v soutěži,“ řekl po zápase trenér Prostějova Oldřich Machala.

Klíčovým mužem byl opět nestárnoucí útočník Prostějova Karel Kroupa, který své 39. narozeniny oslavil vedoucí brankou ve 12. minutě, kdy si našel ve vápně rohový kop a hlavou zavěsil.

„Byl to těžký kop a ještě to trefil do šibenice. Fantastická hlavička, s tím jsme neměli moc šancí něco udělat,“ glosoval trenér Táborska Petr Mikolanda, který to sám v hráčské kariéře jako útočník dotáhl třeba až do West Hamu United.

Do kabin se ale šlo v poločase za nerozhodného stavu. Také Táborsko udeřilo po standardní situaci. Ve 42. minutě našel Valenta v pokutovém území soupeře Vandase a ten s pomocí břevna překonal brankáře Le Gianga.

„V prvním poločase jsme společně s domácími hráli fotbal a dalo se na to koukat, zaslouženě jsme vyrovnali na 1:1. Druhý poločas se ale změnil na gladiátorské hry a nakonec rozhodla jediná branka domácích,“ řekl Mikolanda.

Důležitou výhru trefil Jan Koudelka, který chvíli táhl míč a hledal volný prostor ke střelbě. Když už to vypadalo, že šanci prováhal, ranou k tyči rozhodl o vítězství Hanáků 2:1.

„V druhé půli jsme měli problém v obraně, když nám vypadl Tomáš Janíček, doufám, že má pouze natažený sval, že to není nic vážnějšího. Martin Sus má nově problémy s achillovkou a vůbec neměl nastoupit. Přemluvili jsme jej a myslím, že nám hodně pomohl,“ řekl kouč Machala.

„V druhé půli jsme chtěli hrát trpělivě s tím, že jsme lepší mužstvo, na druhou stranu musím uznat, že Táborsko je dobré mužstvo, lepší, než jsme předpokládali,“ dodal.

Jedinou šanci Táborska na vyrovnání pak neproměnil talentovaný Christian Frýdek, a tak Machalovi muži důležité tři body uhájili.

„Gratuluji domácím, o jednu branku byli šťastnější,“ uvedl hostující kouč Mikolanda.

Prostějov má nyní na jeho Táborsko, kterému patří patnáctá, tedy sestupová příčka náskok šesti bodů. Rozhodnuto v boji o záchranu ještě není, ale výchozí pozice do zbytku soutěže je nyní pro Hanáky už velmi slibná.

Fotbalisté Prostějova (v modrobílém). Ilustrační foto
Prostějov má v ruce klíč k záchraně. Uspěje s Táborskem?

1. SK Prostějov – FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 12. Kroupa, 61. Koudelka - 42. Vandas. Rozhodčí: Lerch - Koval, Mojžíš. ŽK: Koudelka, Sus, Biolek - Klusák. Diváci: 500.

Prostějov: Le Giang - Biolek, Schuster, Janíček (46. Sus), Slaninka -  Píchal (61. Žikol), Polák, Vošahlík, Lutonský (86. Machynek) - Koudelka, Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Táborsko: Šiman - Navrátil, Březina, Kučera (78. Toutou Mpondo), Vandas (73. Kopřiva) - Čermák, Frýdek, Klusák, Pilík - Valenta (63. Gebert), Musiol. Trenér: Petr Mikolanda.