Úvodní minuty napovídaly, že by si 1. SK Prostějov mohl připsat premiérovou výhru letní přípravy. Domácí se po dvou brankách Jana Koudelky ujali zaslouženého vedení.

„Napadali jsme, vytvářeli jsme si šance. Pětatřicet minut jsme předváděli velmi dobrý výkon a mohlo to být klidně 4:0. Takhle bychom měli hrát stále,“ ocenil trenér Prostějova Oldřich Machala vstup do utkání.

Jenže ještě do poločasu navrátilec do prostějovské branky Miloslav Bréda lovil dvakrát míč ze sítě.

Ve druhé půli sice zkompletoval Koudelka hattrick, ovšem poslední slovo měl tým z druhé slovenské ligy, který otočil skóre na 4:3 ve svůj prospěch.

„Zápas jsme měli jasně pod kontrolou, ale udělali jsme chyby. Ze čtyř inkasovaných branek byly tři úplně laciné. Chyby byly v organizaci naší hry - nevoláme na sebe, nemluvíme a potom z toho soupeř těží. Útočná činnost byla rozhodně lepší než obranná, v ní jsme udělali hloupé chyby,“ hodnotil Machala.

MOŘE PROSTĚJOVSKÝCH ABSENCÍ

Svoji kvalitu v prvním poločase opět prokazoval testovaný útočník Jakub Rolinc, který však zápas nedohrál kvůli zranění.

„Teď jde jen o to, aby byl v pořádku. Máme Karla Kroupu, který je připravený, a Kuba Rolinc, když bude ještě víc trénovat a dostane se do toho, tak pro nás bude posila,“ řekl trenér Machala.

Ten neměl ani zdaleka pohromadě kompletní kádr.

„Moře hráčů zase nebylo k dispozici a hodně hráčů jsme zkoušeli. Hledáme sestavu, ještě na to máme čtrnáct dnů,“ krčil rameny Machala, který tak mohl dát příležitost i mladíkům Dittmerovi nebo Merditovi.

Řada absencí zatím kalí jinak vydařený průběh letní přípravy.

„Nejsem spokojený s tím, v jakém jsme stavu. Máme spoustu hráčů nemocných a zraněných. Před zápasem se zranil Střeštík, ještě nehrál Tomáš Janíček, vypadl Polák a Kuba Rolinc si udělal něco s tříslem. Máme spoustu takových neduhů a já doufám, že se z toho za týden dostaneme,“ odkazoval Machala na generálku před startem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti slovenské Senici, která se bude hrát v sobotu 13. července.

1. SK Prostějov – FK Dubnica nad Váhom 3:4 (2:2)

Branky: 7. (z pen.), 28. a 46. Koudelka – 38., 44. Kuzma, 52. Hundák, 70. Václav. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Lakomý.

Prostějov: Bréda (56. Mucha) – Kiška (58. Dittmer), Schuster, Sus, Biolek – Pašek (72. Kiška), Zapletal, Pernackij, Šteigl – Koudelka (74. Merdita) – Rolinc (46. Kroupa). Trenér: Oldřich Machala.