„Fotbalový klub 1. SK Prostějov projde inovací svého vedení ve snaze zefektivnit řízení klubu a zkvalitnit péči o hráče všech kategorií,“ stojí v tiskové zprávě klubu.

Místo Františka Jury, který se bude nadále prioritně věnovat svému působení ve veřejné sféře, povede profesionální fotbalový klub i spolek soustředící se na podporu a rozvoj mládežnického fotbalu dosavadní člen představenstva Ivan Polák.

Druhá liga: Varnsdorf - Prostějov 5:1 (1:0).
Ostuda. Prostějov opět nad propastí. Ve Varnsdorfu schytal pět branek

„1. SK Prostějov je a vždy bude mojí srdeční záležitostí, avšak je na čase jasně stanovit priority. Nejen že mě netěší naše výsledkové trápení, ale i skutečnost, že klub si nyní žádá energii a čas, kterého se mi v rámci práce pro občany města a kraje nedostává,“ říká František Jura s tím, že věří, že změna ve vedení může být novým impulsem, který klub potřebuje. Od roku 2018 je Jura primátorem města Prostějov a o dva roky déle zastupitelem Olomouckého kraje. V tomto roce se uchází o zvolení do Senátu.

Momentálně má druholigové Eskáčko na předposledním místě F:NL čtyřbodovou ztrátu na nesestupovou příčku. Od zimy nový trenér kádru Radim Kučera, který nahradil Pavla Zavadila, má ještě šest kol na to, aby tým ze sestupového pásma dostal.

Jura doplní vedení na pozici člena představenstva, které ve fotbalovém klubu nově posílí Oldřich Merta.

„Oldřich Merta je nejen rovný a čestný chlap, ale především zkušený manažer s širokými znalostmi sportovního prostředí v naší zemi. Patří mezi ty, s kterými mne léta spojuje právě láska k fotbalu. Ostatně o tom svědčí i skutečnost, že přijal naši nabídku v době, kdy se zrovna nedaří,“ říká František Jura, který se zasloužil mimo jiné také o to, že prostějovský klub rekonstruuje stadion.

„Důvěra nejen těší, ale i zavazuje. Rád bych zúročil nejen svoje zkušenosti. Za jistou výhodu považuji i vhled nezatížený regionálním působením. Věřím, že společně s členy představenstev 1.SK Prostějov, realizačními týmy, i hráči dokážeme nastolit potřebnou stabilitu pro další rozvoj klubu a přinášet našim fanouškům kvalitní fotbalové zážitky a radost,“ uvedl Oldřich Merta po svém zvolení do představenstva 1. SK Prostějov. V minulosti působil v Blansku, Zbrojovce či Tišnově, který dostal do divize a nastupoval za něj třeba Petr Švancara.

Utkání 4. kol první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 20. srpna 2022, Ostrava. brankář Teplic Filip Mucha.
Odmítl Zlín či lídra. Mucha se vrátil domů. Chci zpět do ligy, hlásí brankář

„Společně věříme a jsme odhodláni udělat maximum nejen pro zlepšení výsledků. Rozvoj klubu se 120letou tradicí je výzvou, ale i odpovědností," uzavřel nový předseda 1. SK Prostějov Ivan Polák.