„Dnes na našich chlapcích byla vidět veliká odvaha a vůle dotáhnout zápas do vítězného konce, k čemuž se připojili všichni hráči. Týmový výkon byl dobrý a i individuální výkony se zvedly. Dnes tedy u nás panuje plná spokojenost," pochvaloval si po zápase prostějovský kouč Pavel Šustr.

První poločas přitom žádnou předzvěst debaklu nenabízel. Hanáci šli do vedení ve 27. minutě, kdy se trefil Vasil Kušej a to bylo, co se změn skóre týče, všechno. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Po změně stran to pak ale přišlo naplno. Již po osmi minutách zvýšil na 2:0 Šimon Šumbera, za další tři minuty vsítil třetí branku Jan Schaffartzik a v 62. minutě skóroval počtvrté Jan Koudelka.

Se čtyřbrankovým vedením se ale prostějovští fotbalisté nespokojili. Po pouhých dvou minutách pohybu na hřišti totiž jejich pátý gól vstřelil Ghaňan Torfiq Ali - Abubakar. Zbytek zápasu se už dohrával pouze z povinnosti.

„Myslím, že ten krok správným směrem jsme udělali už v Příbrami. A dnes jsme udělali další. Jsou to sice stále jen malé krůčky, ale já věřím, že když je budeme dělat v každém zápase, který nás nyní čeká, budeme se posouvat tím správným směrem," pokračoval spokojený prostějovsý kouč.

Prostějov se tak vymanil ze sestupových vod a nyní zaujímá v tabulce 2. ligy desátou příčku s devíti body na svém kontě. Nyní čeká šustrovy svěřence třetí kolo MOL Cupu, ve kterém narazí na divizní Tasovice. V dalším kole FNL pak narazí na podstatně náročnější celek, kterým je aktuálně druhý Vyškov.

„Poháry jsou pořád stejné. V Tasovicích nás čeká bouřlivé prostředí a rozhodně tam nebude žádný prostor k tomu si s něčím zahrávat. Samozřejmě to ale z pozice druholigového týmu chceme zvládnout a pak se v klidu dva dny připravovat na Vyškov. Rozhodně si ale na nich nebudeme moci něco zkoušet," uzavřel Pavel Šustr.

1. SK Prostějov - FC Silon Táborsko 5:0 (1:0)

Branky: 27. Kušej, 53. Šumbera, 56. Schaffartzik, 62. Koudelka, 79. Ali - Abubakar. Rozhodčí: Dorušák - Hurych, Pospíšil. ŽK: Krynskyi, Omale, Mach - Bezpalec, Mezera, Nešpor. Diváci: 383.

Prostějov: Krynskyi – Blahuta, Schaffartzik, Bolf, Gáč – Šumbera, Omale (65. Pinc), Mach (57. Bartolomeu), Kušej (65. Ščedryj) – Koudelka (77. Zbožínek), Píchal (77. Ali-Abubakar). Trenér: Pavel Šustr.

Táborsko: Zadražil – Bederka, Navrátil, Mezera – Kopřiva (57. Liepa), Bezpalec, Plachý, Provazník (76. J. Šplíchal), M. Šplíchal (73. Tolno) – Babacar (46. Nešpor), Ledecký (46. Varačka). Trenér: Radoslav Kováč.