„Už druhý zápas po sobě začínají kluci věřit tomu, že mohou být úspěšní. V týmu je úplně jiná atmosféra, čemuž odpovídá i zápasové nasazení. Jsem tedy rád, že už jsme se konečně jako tým našli," těšilo po utkání prostějovského kouče Pavla Šustra.

Zápas byl po celou dobu svého trvání velice vyrovnaný, o čemž dobře vypovídá i fakt, že se dlouho nemohla ani jedna ze stran prosadit. Hosté z Karviné měli sice územní převahu, do mnoha tutových šancí se ale nedostávali. Výjimkou byla 62. minuta, kdy Durosinmi hlavou trefil břevno Bártovy brány.

Jako první šli ale do vedení domácí. V 74. minutě se parádní trefou do šibenice prezentoval Jan Koudelka a Hanáci vedli. O patnáct minut později ale přišel šok. Po karvinském rohu byl míč prodloužen na nikým nehlídaného Daniela Bartla a ten srovnal.

„Trošku mě mrzelo že kluci nedokázali v té situaci lépe zareagovat. Karviná šla do standardky ve více lidech, ale i přesto jsem věřil, že jsme schopni to odvrátit," říkal prostějovský lodivod.

Hosté se pak dostali do tlaku a byli poměrně blízko i druhému gólu. Ten ale nakonec padl na druhé straně. Ve čtvrté minutě nastavení utekli domácí do brejku a po krásné kombinaci nakonec dostal druhý míč za Neumanova záda Michal Zapletal. Nadšení na prostějovském stadionu by se v tu chvíli dalo krájet.

„Hráli jsme proti velice zkušenému týmu, takže zápas byl poměrně vyrovnaný. Šli jsme do vedení, ale nechali jsme se trochu zatlačit a inkasovali jsme ze standardní situace. Pak ale kluci ukázali na samotném konci zápasu vůli a charakter," těšilo jej.

Nyní čeká Hanáky utkání MOL Cupu na půdě prvoligové Mladé Boleslavi a poté další těžké druholigové boje. Nejdříve v Brně proti lídrovi tabulky z Líšně a poté se střetnou s dvěma ambiciózními celky, kterým se zatím nedaří tak, jak by si představovaly. Těmi jsou Opava a Dukla Praha.

„Půjdeme do toho úplně stejně, jako jsme šli do posledních dvou zápasů. A nemyslím si, že třeba ten zápas s Líšní bude o tolik těžší, než ty proti Jihlavě a Karviné. Na rozdíl od nich se jim jenom výsledkově daří, ale kvalita bude podobná. Nikde není psáno, že s nimi nejsme schopni odehrát důstojné utkání," uzavřel Pavel Šustr.

Díky těmto třem bodům se navíc prostějovští fotbalisté vyhnuli poslednímu místu, které by jim hrozilo po překvapivé výhře Vlašimi proti béčku olomoucké Sigmy.

1. SK Prostějov - MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 74. Koudelka, 90. Zapletal - 87. Bartl.

Rozhodčí: Volek – Hurych, Mojžíš. ŽK: Kulig, Zapletal - Bartl. Diváci: 480.

Prostějov: Bárta – Bolf, Bialek, Schaffartzik, Stříž – Bartolomeu (63. Koudelka), Ščedryj (63. Zapletal), Kulig, Šumbera, Kušej – Ali-Abubakar (67. Pinc). Trenér: Pavel Šustr.

Karviná: Neuman - Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek - Budínský (90. Boháč), Žák (76. Papadopulos) - Memić (46. Bartl), Málek, Rezek (46. Zedníček) - Durosinmi. Trenér: Tomáš Hejdušek.