Autor osmi branek v podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy v dresu Kroměříže zaujal a momentálně se řeší, zda se k týmu připojí natrvalo.

„Nevedl si vůbec špatně a zájem bychom měli. Je to ale otázka, zda se dokážeme domluvit. Ať už s Kroměříží nebo s ním. Má svou práci a musí na to případně nějak zareagovat,“ prozradil trenér Oldřich Machala.

„Známe ho už z dřívějška. Vím, že už v minulosti byl na zkoušce v Sokolově nebo ve Znojmě. U nás ale vypadal dobře. Útočníka ke Karlovi Kroupovi potřebujeme a on je určitě jednou z variant,“ řekl Machala.

S mužstvem už naopak není Slovinec Žan Nikolić, jehož zkouška už skončila a smlouvu si nevybojoval.

„Určitě měl kvalitu, ale potřeboval by delší dobu trénovat. Měsíc nic nedělal a to byl v jeho případě velký handicap. Celkově ale hlavně platí, že pokud k nám přijde hráč a ještě z ciziny, tak musí být daleko lepší než ti naši stávající,“ vysvětlil kouč Prostějova.

Sněhová nadílka, která v tomto týdnu zasypala i Hanou, mu velkou radost neudělala. Prostějované museli vzít zavděk tělocvičnou boxerů, takže místo na hřišti mezi kužely se hráči proháněli pod střechou mezi boxovacími pytli.

„Co se dá dělat. Na hřišti leží sníh, takže tam nemůžeme a musíme trochu improvizovat. Komplikace to je, v tělocvičně sice něco uděláte, ale hřiště chybí. Nejsme však určitě jediní, kdo se s tím musí takhle porvat,“ uvedl Machala.

Futsal na Prostějovsku. Ilustrační foto.
Futsal Prostějovska: Ariston stále odolává ataku obhájce

Soustředění ve Vésce

Ve čtvrtek vezme svůj tým na soustředění do Vésky u Olomouce. Trénovat pak bude v areálu 1. HFK Olomouc v Holici.

„Do zahájení soutěže ještě zbývá měsíc, takže budeme určitě dělat i na kondici a nepůjde vysloveně o herní soustředění. Budeme trénovat v Holici a v sobotu sehrajeme zápas s Frýdkem-Místkem,“ dodal kouč, kterému drobné vrásky dělají jen menší zranění některých hráčů.

„Zhykol netrénuje tři týdny, protože má problémy se svalem. Teď se ještě lehce zranil Schuster, ale věřím, že bude v pořádku. Tak snad budeme brzy mít mužstvo v takovém zdravotním stavu, abychom byli na start ligy správně nachystaní,“ dodal Machala.

Chátrající motel Čubernice u plumlovské přehrady
Čubernice půjde časem k zemi. Mají tam vyrůst rodinné domky