Domácí remíza 1:1 s Varnsdorfem a pondělní porážka v hanáckém derby na půdě béčka Sigmy Olomouc (0:2). To je prozatímní bilance fotbalistů Prostějova po zimní přestávce.

To Příbram na úvod prohrála v Karviné 0:1, ale následně zvládla náročný přímý souboj o první místo s nyní třetí Líšní 2:0.

Zatímco Příbram je na úplném vrcholu tabulky, Prostějov se musí dívat hodně pod sebe. Je sice devátý, ale s 22 body má pouze tříbodový náskok na patnáctou sestupovou příčku, kde se nyní nachází béčko Slavie.

Utkání 1. kola MOL Cupu mezi 1. FC Viktorie Přerov (v bílé) a 1. SK Prostějov. Pavel Šustr
Prostějovští fotbalisté jako Michael Jordan. Chci více úsilí a emocí, říká Šustr

„Každý zápas je důležitý. V tabulce jsou týmy naskládané hodně u sebe. Stačí dva, tři dobré výsledky a naopak dva, tři horší výsledky a musíte zbystřit,“ je si vědom trenér Pavel Šustr.

Na šesté místo totiž jeho tým ztrácí jen dva body. Nejbližší cíl zní ale jasně, poprvé na jaře zvítězit a je jedno proti komu to bude.

„Nechci Příbram podceňovat ani přeceňovat. Viděl jsem ji teď v televizi, víme, co od ní můžeme čekat a bude to zase jenom boj. Kór na našem hřišti, které je teď složitější. Nám nezbývá nic jiného, než se tam postavit v jedenácti lidech a bojovat,“ hlásí Šustr.

Podzimní duel skončil remízou 2:2 a Eskáčko ztratilo dvoubrankový náskok, když se o obě branky postaral Jan Koudelka. V utkání byly k vidění také dvě červené karty - každá na jedné straně.

Roman Sedláček
Sedláček: Skauting mě pohltil, nižší soutěže nešly dolů, hráči umí jiné věci

„V naší soutěži je to prostě o tom, aby si to ty týmy mezi sebou rozdali, kdo je fotbalovější a lepší na jednotlivých postech,“ naráží kouč na vyrovnanost F:NL.

Duel s Příbramí startuje v sobotu v 15 hodin.