„Je to ohromné zklamání. Předvedli jsme velice špatný výkon. Nechápu, jak to mužstvo mohlo takovýmto způsobem odehrát," říkal po zápase zdrcený prostějovský kouč Michal Šmarda.

Prostějov nezačal zápas ani trochu dobře. Už v páté minutě totiž poprvé inkasoval z kopačky Davida Kozla. Mezi patnáctou a dvacátou minutou pak přišla smršť šancí. Nejdříve Hanáci nastřelili po rohu břevno, hned nato na druhé straně Vejmola konečky prstů zneškodnil šanci Hrubeše a ve dvacáté minutě pak Chvěja zamířil těsně vedle. Když už to pak vypadalo, že jednobrankovým rozdílem první půle i skončí, prosadili se Pražané ještě dvakrát. Ve 38. minutě přidal svou druhou branku Kozel a v nastavení překonal prostějovského brankáře potřetí Daniel Krch. Už po prvním poločase tak bylo v podstatě rozhodnuto.

„Naše bránění bylo na takové úrovni, že každý útok soupeře zaváněl gólem. Takhle se prostě fotbal hrát nedá," pokračoval prostějovský lodivod.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha (23.5.2023), Mojmír Chytil, děkovačka, fanoušci
Chytil se loučil se Sigmou, míří do Slavie: Užil jsem si to

O přestávce udělali Prostějovští hned tři změny, na podobě skóre se to však příliš neprojevilo. Příležitosti na snížení měli Prostějované mezi 54. a 56. minutou. V prvním případě však Moučkovu šanci vytáhl Šťovíček na roh, v tom druhém pak stejný hráč zamířil na břevno. Nakonec se ale Hanáci dočkali. V 75. minutě stáhl domácí kapitán Peterka v šestnáctce Píchala a následný pokutový kop proměnil v kontaktní gól Robert Bartolomeu. Pražany to ale nepoložilo a v minutě 84. pojistil jejich tři body Štěpán Šebrle.

Před posledním kolem tak Eskáčko stále nemá jistotu záchrany. S 33 body je totiž dvanácté a na patnáctou Jihlavu má náskok pouhých dvou bodů. V posledním kole proti béčku Slavie tak bude muset získat minimálně bod. Ten by mu pomohl, jeikož má s Vysočinou lepší bilanci čítající výhru 1:0 a remízu 1:1.

„Jsem teď plný emocí. Promluvím si o tom s týmem zítra. V neděli budeme muset ukázat charakter a dokázat, že do druhé ligy patříme," uzavřel Michal Šmarda.

FK Dukla Praha - 1. SK Prostějov 4:1 (3:0)

Branky: 5. a 38. Kozel, 45+1. Krch, 84. Šebrle – 75. Bartolomeu (pen.).

Rozhodčí: Krejsa – Černoevič, Cichra. ŽK: Malec, Píchal, Bialek, Vlachovský (všichni PRO). Diváci: 591.

Dukla Praha: Šťovíček – Barac, Krch, Peterka, Zapletal – Moulis (72. Hudec), Havelka (85. Hodek), Kozel, Hrubeš (62. Šebrle) – Červenka (72. Douděra), Matějka (85. Piroch). Trenér: Petr Rada.

Prostějov: Vejmola – Bolf (46. Vlachovský), Gábriš (46. Malec), Bialek, Blahuta (46. Moučka) – Schaffartzik, Bartolomeu, Elbel, Koudelka, Rolinek (31. Píchal) – Chvěja (78. Gouamene). Trenér: Michal Šmarda.