„Za vítězstvím jsme si šli a myslím si, že minimálně v druhém poločase to šlo hodně vidět. Ten první byl z naší strany ještě tak trochu mátožný. Táborsko v něm bylo lepší na míči a nám chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali. Naštěstí jsme inkasovali jen jednou a oni si dali ten vlastňák," popisoval chvíli po skončení zápasu průběh hry.

„O poločase jsme si řekli, že musíme zahodit zbytečnou nervozitu a zklidnit se hlavně na míči. To se nám podařilo a díky tomu se začaly rodit brejky a šance. Do toho jsme přidali i nějaké standardky a to všechno pak vedlo k tomu, že jsme to zvládli," dodal ještě.

Obrovská úleva

Bartolomeu pak vzniklý prostějovský tlak využil v 80. minutě, kdy se mu podařilo vstřelit vítězný gól zápasu na konečných 2:1. Kromě radosti z tohoto samotného faktu k ní měl ale ještě jeden důvod. Naposledy se totiž přesně trefil v zápase šestého kola na půdě Chrudimi, kde sice tehdy otevřel skóre, potom však následovalo šest tvrdých direktů a byla z toho nakonec prohra 2:6. Toho dne zářilo v kalendáři datum 19. srpna 2023.

Divize E: Kostelec na Hané - Holešov (7.4.2024)
Kostelec schytal pětku od kulturistů, trenér hráče přesto chválil

Potom následovalo patnáct soutěžních utkání, kdy vyšel střelecky naprázdno. Jediný úspěch zaznamenal pouze v zápase MOL Cupu proti třetiligovému Znojmu. „Je to obrovská úleva. Už jsem to opravdu potřeboval. Navíc jsem obrovsky rád i za to, že se jednalo o vítězný gól v tak důležitém zápase. Bylo sice jedno, kdo ho dá, ale pro mou osobní pohodu je to fakt super," usmíval se.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Nedokážu vlastně přesně popsat, co se dělo. Do brankových situací jsem se dostával, ale nejspíš jsem v nich nevolil úplně nejlepší rozhodnutí. V takových chvílích je ale důležité umět s tím nějak pracovat, jít dál a mít na paměti, že zase další šance přijde. Na druhou stranu ale to čekání zase tak nepříjemné nebylo. Teď jsem hlavně šťastný, že jsme navázali na výhru v Brně. A doufám, že to potvrdíme i ve středu s Vyškovem," dodal sebevědomě.

Ani dvě vlaštovky jaro nedělají

Dá se říci, že eskáčko v těchto chvílích bojuje o holý druholigový život. Po sérii proher se propadlo až na úplně poslední místo, odkud se snaží co nejrychleji utéct. Nutno ale dodat, že výsledky týmů okolo něj mu do karet zase tak nehrají. Zvedá se i Varnsdorf se Žižkovem a jediný, koho zatím dokázalo pod sebe dostat, jsou hánáčtí slávisté z Kroměříže. I tak ho ale dvě výhry v řadě mohou nakopnout tou správnou cestou.

„Nálada v kabině je teď výrazně lepší. Samozřejmě ale máme všichni na zřeteli, že ještě není hotovo. Musíme na to totiž navázat i v dalších zápasech, protože ani dvě vlaštovky jaro nedělají. Pevně věřím, že druhou ligu pro Prostějov zachráníme," popisoval.

F:L: Sigma Olomouc - Jablonec (14.4.2024)
FOTO: Sigma i v oslabení porazila Jablonec a vzdálila se skupině o udržení

Příští zápas pak přijde o dost dříve, než je zvykem. 23. kolo FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY se totiž celé odehraje již tuto středu 17. dubna a Hanáci v něm znovu ve svém holickém azylu vyzvou podzimního lídra a aktuálně druhý celek tabulky z Vyškova.

„Čekám těžký zápas, jako je ostatně každý jiný. Jsem ale přesvědčen o tom, že v druhé lize, a zvláště v této sezoně, se dá hrát úplně s každým. Na ten zápas se těším i proto, protože to bude, dá se říci, takové derby. Bude důležité, abychom se na něj dobře naladili," uzavřel Robert Bartolomeu na optimistické vlně.