Odchovanec a krajní obránce či záložník Michael Sečkář si na půl roku opět vyzkouší Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Dohodl se na půlročním hostování s Uničovem. „Bylo to kvůli většímu hernímu vytížení. Přejeme mu štěstí a co nejvíce minut,“ stálo na Instagramu 1. SK Prostějov. Na podzim totiž pětadvacetiletý fotbalista neodehrál ani minutu.

První přípravný zápas Tipsport ligy: Baník Ostrava - 1.SK Prostějov, 8. ledna 2019 v Orlové. Na snímku (zleva) David Píchal z Prostějova a Milan Jirásek z Baníku OstravaDavid Píchal z Prostějova a Milan Jirásek z Baníku OstravaZdroj: Deník / Vladimír Pryček

Naopak pátý celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hlásí také posilu do ofenzivy. Po půl roce se do mateřského klubu vrací z hostování David Píchal, jenž strávil úvodní část této sezony v Mladé Boleslavi.

Pavel Zifčák
Z útočníka na beka. Troufl bych si na to i v lize, říká hanácký Hakimi Zifčák

Jenže v nejvyšší soutěži odehrál pouze pět minut v úvodním kole v Plzni. Následně přidal 65 minut za béčko v ČFL proti Velvarům (0:1). Poslední start si připsal 24. srpna v MOL Cupu proti Vyšehradu, v němž se zapsal do dějin zápasu za osmnáct minut žlutou kartou.

Od té doby se na hřišti neobjevil. Těsně před zimní přestávkou se vrátil na lavičku áčka, ale na trávník se nedostal.

Doma v Prostějově se tak bude jednadvacetiletý ofenzivní talent chtít opět nastartovat a vrátit do formy, ve které byl v minulé sezoně a díky níž si o angažmá v ligovém celku řekl.

Fotbalisté Prostějova (v zeleném). Oslava, radost, Petr Jiráček
Prostějov přežil penaltu, dal dva krásné góly a opět vyhrál