Žádný bod a skóre 1:10. Hrůzostrašný vstup a úvodní tři zápasy na jaře mají za sebou fotbalisté Prostějova. Postupně padli s Brnem (1:4), Ústím nad Labem (0:2) a Třincem (0:4)

„Reprezentační pauzu vítám. Atmosféra v týmu není moc dobrá ,“ potvrdil po utkání s Třincem hlavní trenér Daniel Šmejkal.

Prostějov totiž trápila v zimním přípravném období marodka. Obzvláště stopeři Jan Schaffartzik a Aleš Schuster toho moc nenatrénovali, což mohli v uplynulých čtrnácti dnech dohnat. V Třinci navíc pro svalové problémy střídal David Píchal a jeho náhradník Amobi byl s týmem pouze dva týdny, takže dostal další čas na adaptaci.

1. SK Prostějov (v modrobílém).
Prostějov jako Jablonec či Slovácko? Nejprve chce stadion, potom postup do ligy

„Musíme se zmobilizovat a začít od začátku, jakoby to bylo první kolo. Je jenom na nás, jak k tomu přistoupíme a jestli budeme hrát lépe,“ hlásil Šmejkal.

V sobotu v 10.15 budou mít jeho svěřenci možnost napravit nepovedené zápasy a odrazit se k lepším výsledkům.

V cestě jim bude stát domácí Chrudim, která je na patnáctém místě FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na jaře však prohrála pouze jednou v Třinci, naopak remizovala s Opavou či Duklou a porazila Vlašim.

Pro Prostějov je pozitivní fakt, že s Chrudimí posledních šest zápasů v řadě neprohrál a na podzim vyhrál 2:0 – dvakrát se ale prosadil Filip Žák, který už v kádru není.

World's Ultimate Strongman Champoinship U105 kg v Přerově.
Kam za sportem: Další várka fotbalů či Strongman v Hranicích. Vyberete si?

Momentálně se Eskáčko nachází na osmé příčce, ale zezadu na něj dotírají další týmy. Také dvanáctá Vysočina Jihlava ztrácí pouhé tři body.