Do boje proti nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupil prostějovský tým bez zkušeného Jana Poláka i největších letních posil Marka Střeštíka s Jakubem Rolincem.

Na lavičce byli kromě náhradního brankáře jen tři hráči do pole a kapitán Karel Kroupa musel nuceně střídat už v 54. minutě. „Nastoupili jsme v sestavě, ve které jsme předtím vůbec nehráli. Musím mužstvo pochválit, hrálo velmi dobře, na první kolo jsme podali velmi dobrý výkon,“ citoval Machalu klubový web 1. SK Prostějov.

Hanácký tým uklidnila rychlá vedoucí branka Milana Lutonského. Další velké šance domácí využít nedokázali a Vyšehrad tak byl stále ve hře o bodový zisk.

„Tolik šancí jsme snad ještě ve druhé lize neměli, abychom do poločasu mohli vést aspoň 3:0. Lutonský určitě nehrál takové utkání, kdy by si vytvořil tolik šancí a neproměnil. Ale jedna mu tam přece spadla. Vedení pouze o gól se může vymstít a zvrtnout zápas na druhou stranu,“ věděl Machala.

A tak se málem stalo dvacet minut před koncem, kdy rozhodčí po faulu Suse na Vernera nařídil ve prospěch hostů pokutový kop. Míč si postavil vyšehradský kapitán Drobílek, jehož polovysokou střelu brankář Bréda perfektně zlikvidoval.

„Musím říci, že jsem Brédovi věřil a on ji chytil,“ svěřil se Machala.

Závěr zápasu byl ze strany jeho týmu zvládnutý i silou vůle.

„Dohrávali jsme to na krev. Měli jsme tam zraněné hráče, Suse, Kroupu, ani Schuster se Zapletalem nedohrávali v pohodě. Takové utkání jsme potřebovali, tři body na úvod jsou příjemné,“ uzavřel spokojený Machala, který teď bude chystat svěřence na nadcházející sobotu a další domácí souboj proti Vlašimi.

Hráči Vyšehradu si z Prostějova odvezli cenné zkušenosti.

„Pro naše mladé mužstvo to byl hodně těžký zápas. Myslím si, že někteří naši mladíci de facto vůbec nevěděli, do čeho jdou, a tento zápas jim ukázal, že druhá liga je opravdu náročná,“ prohlásil kouč hostujícího celku Roman Veselý.

Ten mohl litoval neproměněné penalty.

„Vyrovnání by domácí hodně znervóznělo. Museli by více otevřít hru, což se po celé utkání nestalo, hráli zkušeně směrem dozadu a my měli potíže se přes obranný val prosadit. Pak jsme příliš nepouštěli domácí do hry, takže zápas byl na vážkách až do konce,“ doplnil kouč Vyšehradu, jehož bodový sen se v sobotu nenaplnil.