Inkasované góly po individuálních chybách. To je hlavní důvod, proč je Prostějov ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE poslední. Trenér Pavel Zavadil na tom chtěl v třítýdenním přípravném cyklu po skončení podzimní fáze pracovat, ale očividně se to zatím příliš nepovedlo.

V souboji s béčkem Zlína, které je o soutěž níž až třinácté, totiž jeho svěřenci propadli. Hrálo se za neustálého sněžení na umělé trávě, podmínky tedy nebyly ideální a míč často klouzal. To ale hrubky v rozehrávce Prostějova příliš neomlouvá. Vše začalo špatným odkopem brankáře Mikeše, následovala chyba v rozehrávce a bylo to 0:2. Poté ještě Prostějov ztratil míč na útočné polovině a inkasoval potřetí. To trenér Prostějova Pavel Zavadil neunesl a do svých svěřenců se pořádně pustil. „Děláte si ze mě p*del?“ hulákal.

Poté opět špatně přihrál brankář Mikeš, ale tentokrát svoji chybu napravil dobrým zákrokem. 

Zdroj: Michal Muzikant

Kromě laciných gólů totiž nebyla optimální ani hra jeho týmu. Na mladících Zlína byla vidět větší chuť, zapálení i důraz. Největší šanci domácích spálil Cienciala, který šel sám.

Po změně stran přišla hned po pár minutách opět chyba v rozehrávce Eskáčka a čtvrtý gól v jeho síti. Prostějov se dokázal prosadit po dvou standardkách. Nejprve roh uklidil do sítě Malec a následně přímý kop Kulig. Jenže zlínské béčko slavilo vysokou výhru 6:2.

Všechno sledoval mezi jednotkami přítomných diváků také trenér Uničova Jiří Balcárek, který by se měl stát novým sportovním ředitelem klubu. Zatím však nic potvrzeno není.

1. SK Prostějov - FC Zlín B 2:6 (0:3)

Branky Prostějova: 71. Malec, 75. Kulig.

Prostějov: Mikeš - Elbel, Kulig, Cienciala, Jaroň, Zapletal, Studený, Gabriš, Bartolomeu, Mach, Moučka. Střídali: Krynskyj - Slaměna, Badra, Spáčil, Bolf, Macháček, Rolinek, Malec, Koudelka. Trenér: Pavel Zavadil.