„Bohužel, je to zase ten samý příběh. V závěru neuhlídáme poslední akci soupeře a inkasujeme,“ mrzelo prostějovského kouče.

„Není to poprvé. Stalo se nám to ve Vítkovicích, v Sokolově i doma s Varnsdorfem, kde jsme to ještě zachránili. Přitom máme zkušené mužstvo. Závěry zápasů by měly vypadat úplně jinak,“ řekl Machala.

Jeho tým vedl nad Chrudimí už od 16. minuty, kdy se prosadil Matěj Biolek. Míč se dostal do vápna z pravé strany a sklepnutý míč Biolek napálil přímo do šibenice.

Jenže šance na pojištění náskoku se Prostějovu využít nepodařilo. „

Nebyl to z obou stran příliš pěkný zápas. Bylo to jiné, než s Varnsdorfem, kde jsme si vytvořili šancí hodně a zápas až do závěru kontrolovali. Teď to bylo vyrovnané, ale druhý gól jsme dát měli. Kuba Rolinc měl velkou šanci, ale nedal. K tomu závěru nemuselo vůbec dojít,“ uvedl Machala.

Poslední minuty se totiž pro Prostějov proměnily v noční můru. Minutu před koncem nařídil sudí pokutový kop po faulu na Rybičku. Sixta ale z penalty trefil jen břevno. Když to ale vypadalo, že Prostějov přežil a to nejhorší má za sebou, přišla v páté minutě nastavení ruka Poláka, druhá žlutá karta, vyloučení a hlavně druhá penalta. S tou už si Lukáš Mastík poradil a vyrovnal na konečných 1:1.

„Já bych se k tomu nechtěl úplně vyjadřovat. Penalta v poslední minutě by podle mě měla být stoprocentní, což se mi nezdálo. Stejně tak délka nastavení. V první řadě to ale byla naše chyba. Je to velká škoda. Takhle rozehrané zápasy zkrátka musíme zvládat líp. Kdyby to tak bylo, jsme v tabulce někde jinde, okolo třetího čtvrtého místa“ dodal Machala.

Místo toho patří Prostějovu jedenáctá příčka. Chrudim, která je desátá, se mu přeskočit nepodařilo. Za týden čeká Prostějov výjezd na půdu Dukly Praha.

1. SK Prostějov – MFK Chrudim 1:1 (1:0)

Branky: 16. Biolek – 90+5. Mastík z pen. Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Bureš. ŽK: Polák, Lutonský – Hlavsa. ČK: 90.+3 Polák.

Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Lutonský – Píchal (74. Rolinc), Střeštík (62. Pernackyj), Polák, Slaměna, Šteigl – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Chrudim: Mrázek – Hlavsa (67. Mastík), Krčál, Vencl, Řezníček – Dostálek (75. Drahoš), Froněk (67. Ujec), Janoušek, Kesner, Sixta – Rybička. Trenér: Jaroslav Veselý.