Tentokrát bude jejich soupeřem Vlašim. Ta prošla přes léto poměrně výraznými změnami, takže půjde o trochu jiného soupeře, než byl ten, kterého Prostějov porazil v závěru minulé sezony.

V prvním kole nového ročníku Vlašim remizovala 2:2 doma se Zbrojovkou Brno, když nejprve otočila nepříznivý stav, ale o vítězství nakonec v závěru přišla

„Mě hrozně potěšil druhý poločas, kdy jsme v určitých momentech dokázali dostat Brno pod tlak a hráči si sáhli na dno a ukázali, že můžeme tyhle zápasy zvládat. Škoda toho momentu, kdy jsme to měli uhrát už na 2:1. V konečném součtu si myslím, že je bod zasloužený a spravedlivý, protože především v prvním poločase byla Zbrojovka nebezpečnější,“ řekl nový trenér Vlašimi Michal Mašek, který nahradil po minulé sezoně ve funkci Ericha Brabce.

Kádr Vlašimi, jak již bylo řečeno doznal řady změn. „Na přestup jsme přivedli Jakubova, Svobodu, Jelínka, Diase, Pilíka, Diamého a Broukala. Z Baníku Ostrava navíc přichází na roční hostování Breda. Tým je teď věkově vyzrálejší a věříme, že bude i stabilnější co se týče výkonů a dobrých výsledků,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Vlašimi Jan Jícha.

Prakticky všechny hráče bude mít trenér Mašek k dispozici i v Prostějově.

„Určitě nás nebude čekat nic lehkého, protože Vlašim remizovala se Zbrojovkou, která měla v přípravě výborné výsledky,“ řekl záložník Milan Lutonský, jediný střelec Prostějova v zápase s Vyšehradem.

„Pro Vlašim je to cenná remíza, ale my doma nechceme body pouštět,“ dodal brankář Miloš Bréda, který se zasloužil o vítězství chycenou penaltou.

Oproti poslednímu duelu už kouč Machala může počítat se Střeštíkem a Rolincem, jejichž příchody už jsou administrativně dotaženy. Na druhou stranu otazník visí nad několika hráči, kteří měli po minulém duelu zdravotní potíže. Naštěstí se však nepotvrdilo podezření na zlomeninu prstu v případě kapitána Karla Kroupy. I tak je však jeho start proti Vlašimi nejistý.