Souboj mezi 1. SK Prostějov a Pardubicemi příliš šancí nenabídl - na góly skončil 0:0, na nastřelené tyče 1:1.

„Neprosadili jsme se, ale myslím si, že remíza je zasloužená,“ hodnotil na klubovém webu trenér domácího celku Oldřich Machala.

V největší prostějovské šanci neuspěl chvíli po změně stran dorážející Jan Koudelka. Hanákům v ofenzivě znovu citelně chyběl zkušený útočník Karel Kroupa, který je zraněný.

„Škoda Koudelkovy dorážky, pokud bychom vedli, možná bychom zápas zvládli,“ uvažoval Machala a pojmenoval aktuální problém, kterým je hra v pokutovém území soupeře.

„Jsme tam v malém počtu a chybí nám hráči jako Karel Kroupa. Máme technické hráče, kteří nemají hru založenou na soubojích, čekáme na odražené balony,“ konstatoval Machala.

Jeho tým se střelecky prosadil ze čtyř zápasů pouze dvakrát - v úvodním vítězném utkání proti Vyšehradu a při prohře v Ústí nad Labem. S Vlašimí a Pardubicemi vyšli Hanáci gólově naprázdno.

Dobrou zprávou tak je alespoň solidní činnost prostějovské defenzivy.

„V obranné fázi jsme proti tak kvalitnímu mužstvu, jakým Pardubice bezesporu jsou, hráli dobře. Podle počtu šancí na obou stranách vše hovoří pro remízu s níž za daných okolností musíme být spokojeni,“ dodal kouč Machala.

Hosté z Pardubic si na Hané vypracovali největší šanci zásluhou Solila, který nastřelil v závěru tyč Brédovy svatyně.

„Chytli jsme poměrně začátek utkání, celkově bylo utkání vyrovnané, o čemž svědčí už fakt, že oba týmy nastřelily tyčku. Na naší straně byly některé fotbalovější pasáže, menších šancí jsme měli relativně víc, ale celkově si myslím, že remíza byla spravedlivá,“ hodnotil trenér Jaroslav Novotný.

Prostějov má po čtyřech kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na kontě čtyřbodový zisk a v další zápase zavítá na stadion Vítkovic.