„Z generálky mám navzdory výsledku pozitivní dojmy. Hráli jsme s výborným soupeřem, který má v sestavě spoustu cizinců, je to kvalitní prvoligové mužstvo, kterému jsme se vyrovnali,“ hodnotil na klubovém webu trenér 1. SK Prostějov Oldřich Machala.

Ten mohl poprvé v zápase otestovat největší letní posilu Marka Střeštíka. Na hrotu pak dostal příležitost Jakub Rolinc.

Slovenská Senica se ujala vedení v 16. minutě. Chorvatský záložník Cvek výbornou přihrávkou vyslal do šance Baumgartnera, který se nemýlil a míč umístil k pravé tyči branky prostějovského gólmana.

Bréda dlouho držel nadějný stav, až v 65. minutě byl slovenský brankář bezmocný, když míč za jeho záda poslal po přihrávce Baumgartnera Castaňeda. Jedenáct minut před koncem snížil na Jan Šteigl a uzavřel skóre prostějovské generálky na start druhé ligy.

„Myslím, že jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem. Udělali jsme tři chyby v rozehrávce, jednou ztratili balon a dostali jsme dva góly. Kdybychom dohrávali líp příležitosti, které jsme měli, byť rozhodně nebyly stoprocentní, mohli jsme i remizovat. Jsem spokojený a doufám, že jsme na sezonu dobře připraveni,“ věří Machala.

První ostrý zápas odehraje jeho tým v sobotu 20. července od 17 hodin na domácím stadionu proti Slavoji Vyšehrad. Podoba základní sestavy Prostějova se ještě bude vyvíjet podle situace v posledním tréninkovém týdnu.

„Před generálkou jsem měl určité otazníky kolem optimální sestavy, tento zápas mi určitě pomohl, byť ještě všude jasno nemáme. Budeme na tom ještě pracovat v týdnu a samozřejmě také reagovat na aktuální zdravotní stav hráčů,“ prozradil Oldřich Machala.