Po smolné porážce v Jihlavě vyzvou svěřenci Oldřicha Machaly dalšího těžkého soupeře. Na Hanou totiž přijede čtvrtý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Varnsdorf před startem sezony nepatřil mezi favority, ale již poněkolikáté se ze severočeského klubu vyklubala štika soutěže. Podobně jako v roce 2015, kdy si Varnsdorf vybojoval postup do nejvyšší soutěže, kterého se ale nakonec kvůli nevyhovujícímu stadionu vzdal.

Hlavní zbraní mužstva Davida Oulehly je v letošní sezoně defenziva. Varnsdorf ve třinácti zápasech inkasoval jen šest branek, takže mu na čtvrté místo stačilo pouze deset vstřelených gólů.

„Sice gólů moc nedali, ale ani je nedostávají. Viděli jsme je hrát a musím říct, že obranou fázi hrají výborně,“ uznale zhodnotil defenzivu sobotního soupeře kouč Oldřich Machala.

Ten jen těžko vstřebával poslední porážku svého týmu. Prostějov totiž na hřišti vedoucí Jihlavy padl až gólem z poslední minuty.

„Když prohrajete v poslední vteřině, tak vás to zasáhne. Neubránili jsme standardku, při vráceném balonu jsme nešli do souboje a odrazilo se to k volnému soupeři,“ vrátil se k osudnému momentu prostějovský trenér.

Podle něj se tentokráte štěstí od prostějovského mužstva obrátilo zády. „Takový je fotbal, my také vyhráli dva zápasy góly v nastavení. Ale byli jsme v těchto zápasech vždy minimálně vyrovnaným soupeřem, kdežto v Jihlavě jsme byli celý zápas lepší. Vytvořili jsme si víc šancí než soupeř, který neměl vůbec nic,“ konstatoval Machala.1. SK Prostějov – FC Varnsdorf
Sobota 14.00, Stadion za Místním nádražím
Rozhodčí: Vojkovský – Vít, Polák.
Tip Deníku: 1:1

Profil soupeře:
V minulé sezoně FNL: 11. místo
Letošní sezona: 4. místo (6-2-2), skóre: 10:6
Trenér: David Oulehla
Největší hvězda: Pavlo Rudnytskyy
Očima kouče Machaly: „Čeká nás hodně dobrý soupeř. Hrají dobře obranný blok, jsou nebezpeční při standardkách i brejcích. Jejich mužstvo je vyvážené a mají rychle hráče na krajích.“