Čtyřiadvacetiletý Bréda přišel do Prostějova z Košic, kde chytal druhou slovenskou ligu. A právě díky tomu má nyní do brány blíže právě on.

„Jak on, tak Filip Jícha vypadají v přípravě dobře. Milo je trochu ve výhodě, protože má zkušenosti s druhou ligou na Slovensku,“ přiznal asistent a trenér brankářů Petar Aleksijević.

Sám Bréda zatím své šance na post jedničky komentovat nechce, ale fakt, že odchytal celý zápas proti Baníku i větší část generálky s Uničovem, dává větší šance jemu.

„Uvidíme. Je na trenérovi, komu dá důvěru. Filip je super kluk a vytvořili jsme dobrou dvojici. Jsme konkurenti, ale také kamarádi,“ popsal vztahy mezi brankáři rodák z Michalovců.

Jsem rád, že jsem mohl hrát proti Baníku

Přesun z druhé slovenské ligy do druhé ligy v Česku bere Bréda jako posun.

„Myslím, že to je krok vpřed a že se tu mohu posunout,“ přitakává slovenský gólman, který odchytal v přípravě i kompletní utkání proti ostravskému Baníku s Milanem Barošem v sestavě. A i on přispěl k senzační výhře Prostějova.

„Proti Baníku se nehraje každý den. Je to klub s velkou historií. Jsem rád, že jsem si to mohl zažít a že jsme po velmi dobrém výkonu vyhráli,“ radoval se Bréda.

Rozpaky nad remízou s Uničovem

V generálce s Uničovem už ale tým na výkon proti Baníku nenavázal a po bezbrankové remíze panovaly na domácí straně rozpaky.

„Mohlo to být samozřejmě lepší, ale doufám, že to naplno vypukne v sobotu. Hlavně, že jsme neprohráli a nedostali gól,“ viděl pozitiva na sobotním zápase Bréda.

Ten v utkání mnoho práce neměl, přesto musel vytáhnout v první půli skvělý zákrok při šanci Komendy.

„Vyřešil dobře situaci jeden na jednoho a jednou tam pak ještě dobře zakřižoval špatnou malou dolů. Potvrzuje dobré reference, které jsme na něj měli,“ okomentoval výkon letní posily trenér brankářů Petar Aleksijević, který bude mít při výběru gólmanské jedničky hlavní slovo.

Srovnání brankářů
Miloslav Bréda (24 let)
V přípravě: 313 minut, 4 inkasované branky
Filip Jícha (22 let)
V přípravě: 227 minut, 4 inkasované branky