V tvrdém boji dvou sousedů v tabulce měl k výhře blíže domácí Prostějov, ale Kroupa a Koudelka pálili jen do tyčí a Hanáci si připsali pátou remízu v sezoně.

Domácí kouč Oldřich Machala byl zklamaný nejen z výsledku, ale i z velmi přísného trendu, který nasadil sudí Proske.

„Zápas byl furt přerušovaný. Bylo tam asi padesát faulů. Je těžké hrát, když každá druhá akce končí faulem. Každý kontakt je faul, což se mi nelíbí. Fotbal je kontaktní sport, ale u nás se píská každý dotek. Když oba týmy udělají padesát faulů, tak kolik těch akcí může být dohraných,“ ptal se po utkání domácí trenér.

Velký počet faulů podle něj nebyl problémem jen v sobotním utkání. Podobně se posuzují zákroky ve všech českých soutěžích.

„Když vidím, jak se pískají zápasy venku, tak tam je třeba deset faulů. Tady je vždy aspoň čtyřicet, z toho dvacet nejsou vůbec fauly. To jsou jemné kontakty, kdy se opřete do hráče a hned je faul. Byl jsem hodně zklamaný, že ten zápas byl tak rozkouskovaný,“ konstatoval Machala.

Jeho trenérský protějšek a bývalý spoluhráč z olomoucké Sigmy Jiří Balcárek uznal, že sobotní duel moc povedených akcí nenabídl.

„Jsem z utkání zklamaný. Ani jedna strana diváka nepotěšila pěknými akcemi. Mrzí mě, že jsme si za celých devadesát minut nevytvořili jedinou šanci,“ trápilo bývalého kouče Uničova a Znojma.

Machala: Byli jsme lepší

První klíčový moment utkání přišel už ve 12. minutě. Záložník Žikol posunul míč na Kroupu a ten se rázem ocitl úplně sám před gólmanem Šustrem. Domácí kapitán se v takových situacích cítí jako ryba ve vodě, ovšem tentokrát Kroupovi štěstí nepřálo a jeho tvrdou ránu zastavila tyčka.

Ve druhém poločase si pak na brankové konstrukci vylámal zuby i další spolehlivý střelec „Eskáčka“ Jan Koudelka. Ten si od půlky hřiště navedl míč až pokutovému území, z jehož hranice vyslal povedenou technickou střelu. Gólman Šustr se jen ohlédl za míčem, který nakonec orazítkoval pravou tyč.

V té chvíli už oba týmy hrály o deseti. Jako první zamířil pod sprchy Martin Sus, který v 64. minutě dostal druhou žlutou kartu za faul ve středu hřiště. O čtyři minuty později se ale síly vyrovnaly, když Pašek skluzem sestřelil hned dva protihráče a rozhodčí Proske rovnou tasil červenou.

V závěru utkání se za vítězstvím více hnal Prostějov, ale z řady standardních situací a centrů si už žádnou gólovku nevytvořil.

„Byli jsme celý zápas lepší mužstvo a měli dvě tři příležitosti, které jsme měli dát. Ztratili jsme dva body, ale cením si toho, že jsme alespoň gól nedostali,“ řekl prostějovský lodivod Oldřich Machala.

1. SK Prostějov – MFK Vítkovice 0:0

Rozhodčí: Proske - Lakomý, Mojžíš. ŽK: Sus - Končal, Vasiljev. ČK: 64. Sus (druhá ŽK) - 68. Pašek. Diváci: 638.
Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Slaninka – Koudelka, Žikol (90+2. Fládr), Polák (90. Pernackyj), Sus, Šteigl (59. Hapal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
Vítkovice: Šustr – Matěj, Cverna, Končal, Ožvolda (62. Súkenník) – Pašek, Vasiljev (86. Macej), Hýbl (46. Mišinský), Motyčka – Celba, Mikula. Trenér: Jiří Balcárek.