Seriál Deníku V rukavicích. Každý týden se můžete těšit na exkluzivní příběhy a rozhovory s gólmany z vašeho regionu.Seriál Deníku V rukavicích. Každý týden se můžete těšit na exkluzivní příběhy a rozhovory s gólmany z vašeho regionu.Zdroj: Grafika: Deník/Karolína Šulíková S fotbalem začal v sedmi letech v Náměšti na Hané. „Jednou mě tam vzal spolužák. Zprvu jsem sice hrál v útoku, ale jelikož bylo málo kluků, kteří by chtěli chytat, tak jsem si do té brány stoupl a už ztama nevylezl. Pak si mě dokonce vytáhla Sigma Olomouc, kde jsem Zprvu jsem sice hrál v útoku, ale jelikož bylo málo kluků, kteří by chtěli chytat, tak jsem si do té brány stoupl a už ztama nevylezl. Pak si mě dokonce vytáhla Sigma Olomouc, kde jsem byl až do osmnácti let," vypráví sedmadvacetiletý gólman, který má v rozjeté divizní sezoně na svém kontě zatím druhý nejnižší počet inkasovaných branek.

„V sedmnácti letech jsem měl střídavé starty v Náměšti, kde jsem hrával střed zálohy a občas vstřelil i nějaký ten gól. Potom jsem si ale uvědomil, že přednost má jednoznačně brána," dodal.

Představujeme seriál Deníku „V rukavicích“

Ve stínu kanonýrů a hvězd v poli jsou často opomíjeným klíčovým jazýčkem na misce vah mezi úspěchem a neúspěchem. Co by se stalo, kdyby Emiliano Martinez ve finále MS v Kataru nepředvedl fantastický zákrok v závěru prodloužení? Také brankáři bývají hrdiny okamžiku a Deník na ně v novém seriálu „V rukavicích“ nezapomíná. Každý týden se můžete těšit na exkluzivní příběhy a rozhovory s gólmany z vašeho regionu.

Ona skvělá statistika inkasovaných branek souvisí zejména s tím, že Šternberku jako týmu se daří náramně. Ze třinácti zápasů zvítězil hned sedmkrát a k tomu přidal i čtyři remízy.

Kromě druhé nejlepší obrany navíc disponuje i nejlepším útokem soutěže a po dlouhodobém vedení zaujímá z pozice nováčka vynikající třetí místo, byť už s trochu vyšším odstupem od vedoucího dua Kozlovice - Slavičín.

„Sezonu zatím hodnotím velmi pozitivně. Dost nás ale všechny mrzí domácí prohra s Kozlovicemi v poslední minutě. Všichni víme, že jsme to na tu remízu dotáhnout mohli. A potom se nám bohužel nevydařil ani poslední zápas na Vsetíně, kde jsme vyloženě ztratili dva body," říká.

„Hrajeme tak dobře proto, že jsme s klukama už delší dobu pohromadě. Tři roky po sobě jsme vedli krajský přebor a jen kvůli covidu se nedostali nahoru dříve. Do divize jsme ale zapadli skvěle a naší největší předností je týmovost. Jak říká kapitán Jan Tögel: Jsme taková velká rodina," zdůraznil.

Fotbalisté Litovle
Fotbalisté Litovle mají nového trenéra. Dvě posily daly přednost Olešnici

Dále pak šternberská jistota mezi třemi tyčemi připomněla, že se celý tým snažil hlavně vyhnout scénáři ze sezony 2017/2018, kdy ihned po postupu do divize Šternberk skončil na předposledním patnáctém místě a spadl zase zpět do kraje. „Naše letošní odvedená hra a výsledky ale, myslím si, hovoří za vše," poznamenal.

Penalta se dá jen špatně kopnout

A tak jako téměř všude, i ve Šternberku už naplno probíhá zimní příprava - jedna z vůbec nejneoblíbenějších částí každé sezony.

„Rád ji nemá samozřejmě skoro nikdo. Je vždy náročná a dlouhá. Máme navíc nového kouče brankářů, pana Kubíčka, a zvykáme si na jeho nové metody. To všechno je ale základem úspěchu," popisuje a dodává: „A toho my dosáhnout chceme. Rádi bychom navázali na výkony a výsledky z podzimu a i nadále dělali lidem radost. Přece jen jich na nás chodí poměrně hodně, za což jim vděčíme."

Kromě mnoha výborných zákroků pomohl David Kopřiva svému celku dvakrát i při loterii zvané pokutový kop, když nejdříve vychytal kapitána Slavičína Ondřeje Školníka a poté vyzrál i na exekutora z řad béčka brněnské Zbrojovky, kterého vycukal natolik, že míč z jeho nohy zamířil do tyče.

„Penalta se dá prostě a jednoduše jenom špatně kopnout. Já se snažím vždycky soustředit na některé věci a hlavně co nejdéle vydržet stát. To může střelce znervóznit," vysvětluje a uzavírá.