Nováček soutěže měl dobrý nástup do utkání, už v prvních sekundách vstřelil vedoucí branku, ta ale pro těsný ofsajd neplatila. „I tak nás ale tahle akce povzbudila. Hráči si věřili a byli jsme více na míči. Jenže po patnácti minutách jsme přestali být aktivní, začali ztrácet míče a prohrávat souboje,“ hodnotil trenér Kostelce Lubomír Keluc.

Po půl hodině hry ale přišla rozhodující pětiminutovka. Nejprve zakonči brejk ve vedoucí branku Denis Holub ve 34. minutě. O chvíli později stejný hráč trefil z přímého kopu pouze zeď, ale míč se odrazil zpět k němu a poslal jej na zadní tyč - 2:0.

„Paradoxně jsme dali góly, když to s námi nevypadalo úplně dobře. U druhého gólu nám pomohl i terén, protože střela vyskočila asi trošku jinak, než gólman čekal,“ popisoval Keluc. Kostelec mohl přidat ještě třetí gól, ale po rohu trefil pouze tyč.

Ve druhé půli už žádná branka nepadla. „Soupeř měl optickou převahu, ale vytvořil si jen dvě, tři nebezpečné střely. Nevyužil ani dva přímé kopy ze středu hřiště asi z dvaceti metrů. Z naší strany to bylo už spíše ubojované. Udělali jsme maximum, abychom neinkasovali. Hráli jsme zezadu a čekali na brejky. Díky hlouposti soupeře, který udělal dva tvrdší fauly, se ke konci moc nehrálo. Vyhráli jsme zaslouženě,“ říkal domácí kouč.

Kostelec na svém hřišti vyhrál podruhé v řadě a po sérii porážek začíná sbírat body. „Zápas měl tempo, kluci si zvykli na soutěž, ve které rozhodují maličkosti. Je důležité, že jsme neinkasovali a věřím, že nás to posílí. Doma by se body prostě sbírat měly,“ dodal.

I díky výhře tak zůstává Kostelec předposlední, protože poslední Nový Jičín také vyhrál a drží si odstup dvou bodů.

FC Kostelec na Hané - FC TVD Slavičín 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 39. De. Holub.

Rozhodčí: Jahoda - Holub, Čampišová. ŽK: Ondroušek, Preisler, Lužný - Hönig, Naňák. Diváci: 175.

Kostelec: Vítek - Zbožínek, Ondroušek, Fajstl, L. Grulich, Kořenovský (81. Los), Škrabal, Klimeš (81. Lužný), De. Holub (67. Hruban), Skalník (90+2. A. Grulich), Preisler. Trenér: Lubomír Keluc.